Pyrit - kámen

Cena: 159 Kč
Velikost cca 30-40 mm
Znamení Lev, Kozoroh
Čakra pupka, solar-plexus
Barva zlatá, šedá
Cena je za 1 kus
Dostupnost: vyprodáno

Každý z nás už určitě slyšel o takzvaném „kočičím zlatě“. Málo lidí však ví, že pod takovým označením se ve skutečnosti skrývá právě pyrit.

Název kamene pochází z „pyrites lithos“, což znamená „kámen, který jiskří“. Důvodem tohoto jména je fakt, že když narazí o pyrit železo, kámen zajiskří. Proto se v minulosti používal i na zakládání ohně.

Účinky na duši

Pyrit je v první řadě kamenem intelektu. Zvyšuje inteligenci, stimuluje analytické myšlení, podporuje logiku. Dokáže probudit skryté intelektové schopnosti, které člověk dokáže následně využít.

Stejně stimuluje paměť a pomáhá člověku nezapomínat.

V případě rozumových schopností třeba ještě zmínit to, že pyrit zvyšuje schopnost člověka se soustředit.

S pyritu je také člověk schopen přeměňovat myšlenky v činy. Pyrit rovněž podporuje zdravé sebevědomí člověka a proto je vhodný pro všechny nerozhodné lidi.

Kromě toho je pyrit stejně kamenem ochrany. Toho, kdo ho nosí, chrání před negativní energií.

Stejně ochraňuje před fyzickým a psychickým ublížením. Odstraňuje negativitu všeho druhu. Naopak přitahuje prosperitu a štěstí.

Účinky na tělo

Pyrit je kamenem vhodným pro úpravu hormonální nerovnováhy. Zmírňuje příznaky bolestivé a nekomfortnej menstruace.

Obecně se věří, že pyrit dokáže podpořit a zlepšit obecné zdraví a dodat člověku vitalitu. Ulevuje také od bolesti všeho druhu.

Velmi účinný je pyrit iv případě zánětlivých onemocnění. Snižuje horečku a zlehčuje průběh každého zánětu. Jeho sílu ocení i lidé trpící záněty průdušek a plic.

Pyrit také dokáže pomoci člověku, jehož trápí deprese a pocity dlouhodobé únavy, které s depresí úzce souvisí.

V neposlední řadě je třeba zmínit, že pyrit se využívá iv případě potřeby upřesnění konkrétní diagnózy. Má totiž schopnost přivést na povrch pravé symptomy onemocnění, které člověka trápí.

Čištění a nabíjení

Pyrit, stejně jako ostatní kameny, potřebuje pravidelnou péči. Pyrit se dá velmi snadno očistit ve vodě, ve které se rozpustí trochu mořské soli.

I nabíjení pyritu je poměrně jednoduché. Stačí ho na pár hodin umístit na sluneční nebo měsíční světlo. Po takové očistě se dá pyrit opět účinně použít.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Tromlované kameny

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím