Nefrit - kameň

Cena: 148 Kč
Znamení Ryby
Velikost cca 30-40 mm (XL)
Dostupnost: vyprodáno
ID 1145

Nefrit je kamenem, který se v přírodě vyskytuje v různých odstínech zelené barvy, od jemné bledě zelené, až po sytou tmavou. Jeho základ tvoří vápník a hořčík, přičemž tmavší kameny obsahují i ​​železo.

Nefrit byl v minulosti oblíbeným kamenem zejména v Číně. Zde se z něj vyráběly poháry a čase, ze kterých se pilo, protože lidé věřili, že nápoje z nádob z nefritu jsou léčivé.

Název nefrit pochází z řeckého výrazu, který znamená „ledvinový kámen“. Právě o nefrit se tvrdilo, že dokáže léčit ledvinové kameny.

Nefrit je dodnes uznávaným kamenem na Novém Zélandu, kde se stále považuje za velmi cenný. Právě zde se z něj v minulosti vyráběly různé zbraně. Nefrit je velmi vhodným darem na dvanácté výročí svatby.

Účinky na duši

Nefrit je velmi účinný při emocionálních problémech, přičemž se věří, že dokáže v tomto směru pomoci nastolit stabilitu a harmonii. Síla nefritu se projeví iv mezilidských vztazích a v otázkách lásky.

Pomáhá člověku očistit jeho mysl od negativních myšlenek. Tento kámen také dokáže ochránit člověka před nástrahami okolí.

Jeho ochrana je nejúčinnější v případě těhotných žen a novorozených dětí. Velmi vhodný je i na ochranu větších dětí, přičemž dokáže ochránit před fyzickým i psychickým nebezpečím.

U dětí se dá nefrit využít ja na navázání nových přátelství, takže je určen dětem, které mají problém s hledáním nových kamarádů. Nefrit přitahuje na člověka, který ho nosí bohatství a do jeho domova blaho a klid.

Účinky na tělo

Nefrit se považuje za kámen, který dokáže posílit vlastní hojivé schopnosti organismu.

Již název kamene naznačuje, že nefrit je velmi vhodný při onemocněních ledvin. V tomto směru dokáže pomoci při všech druzích poruch, které člověka mohou potkat. Účinný je při zánětech, ledvinových kamenech a stejně i při jiných poruchách močení.

Kromě toho se věří, že nefrit dokáže pomoci i při onemocněních srdce, zejména při zúžených srdečních cévách a při srdeční nedostatečnosti.

Rovněž pomáhá při artritidě, jiných poruchách kloubů, nerovnováze hladin krevního cukru a při onemocněních očí.

Čištění a nabíjení

Nefrit je zejména kamenem ochranným a proto prakticky nepohlcuje negativní energii. Doporučuje se ho však občas opláchnout vlažnou vodou a jemně vysušit měkkým hadříkem.

Jeho nabíjení není obvykle nutné, ale jeho sílu lze podpořit potřením čerstvou šalvějí nebo mátou.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Tromlované kameny

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím