Achát šedý - kámen

Cena: 67 Kč
Čakra kořenová, čelní
Cena je za 1 kus
Minerál Achát
Znamení Býk, Štír
Dostupnost: skladem

Achát šedý je druh křemene hnědo-šedých odstínů. Vzhled mu dodávají typické koncentrické vrstvy, které vypadají jako letokruhy stromu. Achát vzniká tak, že nánosy vyplňují postupně, po vrstvách, díry ve skalách.

Ve starověku lidé používali achát šedý jako amulet nebo talisman. Chránil před horečkami různého původu a věřilo se také, že tlumí žízeň. Peršané odháněli pomocí achátu bouřky.

Jméno achát dal kameni Theofrastos, který ho poprvé našel na břehu řeky Achát (dnes zvaná Dirillo) na Sicílií.

Účinky na duši

Achát šedý se vyznačuje obrovskou schopností harmonizovat tělo, duši, mysl a emoce. Stabilizuje auru člověka, čímž zlepšuje jeho každodenní život. Eliminuje z prostředí negativní energii, případně ji přeměňuje na jinou formu.

Účinně také hojí všechny ublíženo emoce a ukazuje cestu jak pochopit všechny okolnosti toho, co se kolem nás děje. Umožňuje člověku odpustit lidem, kteří mu ublížili.

Achát šedý rovněž snižuje vnitřní neklid, hněv a napětí. Dodává potřebný pocit bezpečí a jistoty a také ochraňuje před nebezpečím, které hrozí z okolí. Dovoluje projevit dobrou vůli.

Zvyšuje schopnost člověka přijímat podněty z okolí. Pomáhá odlišit skutečných přátel od těch falešných a stejně dokáže pomoci vytvořit nová přátelství. Velmi vhodný je v tomto případě pro lidi, kteří nezanechávají dobrý první dojem.

Achát šedý zvyšuje odvahu a podporuje všechny mentální funkce. Pomáhá člověku soustředit se a rozvíjí také analytické myšlení.

Účinky na tělo

Achát šedý dokáže pomoci při onemocněních mnoha orgánů. Velmi účinný je při poruchách očí všeho druhu. Stejně ho využijí i lidé s problémovým žaludkem, zejména při vředech a pálení žáhy. Kromě toho se používá v rámci trávení i při poruchách příjmu potravy a při anorexii.

Achát šedý hojí různé kožní afekce a zmírňuje i onemocnění slinivky, zejména záněty. Pozitivně ovlivňuje dýchací a oběhový systém. Čistí a posiluje lymfatické a krevní cévy, čímž zabraňuje vzniku aterosklerózy. Urychluje hojení různých infekcí a to hlavně chřipky a rýmy. Snižuje všechny druhy bolesti a zmírňuje projevy alergie. Ženy mohou použít achát při poruchách dělohy.

Achát šedý také dodává rychlost a proto ho využijí všichni běžci, plavci nebo cyklisté. V neposlední řadě bojuje achát šedý proti nespavosti a přináší milé a klidné sny.

Čištění a nabíjení

Mnohé kameny vyžadují pravidelnou očistu. Achát šedý však patří k malé skupině kamenů, které se nemusí čistit. Péči o něj spočívá pouze v nabíjení. Proces nabíjení je poměrně jednoduchý a doporučuje se ho provádět každých pár týdnů.

Achát stačí na několik hodin umístit na sluneční světlo. Po nabití je opět připraven k použití.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Tromlované kameny

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím