Obsidián mahagonový - kámen

Cena: 62 Kč
Čakra kořenová
Barva černá
Cena je za 1 kus
Minerál Obsidián
Velikost cca 30-40 mm (XL)
Znamení Váhy, Štír, Kozoroh
Dostupnost: skladem

Obsidián mahagonový, tak jako všechny ostatní druhy obsidiánu, je ztuhlou lávou a tedy vulkanickým sklem. Právě proto se jeho naleziště nacházejí v blízkosti sopek.

Kámen má výraznou červeno-hnědou barvu, kterou zdobí občasné černé skvrny. Barva obsidiánu mahagonového je dána obsahem železa.

Účinky na duši

Obsidián je obecně kamenem ochrany. Chrání člověka před různými negativními vlivy z okolí na všech úrovních bytí. Rovněž velmi účinně snižuje vnitřně napětí, strach a stres.

Obsidián otevírá člověku nové horizonty a velmi účinně podporuje vnitřní růst. Dodává sílu a sebedůvěru, které člověk k vlastnímu růstu nezbytně potřebuje. Takto může člověk následovat své vnitřní volání.

Pomáhá také překonat staré emocionální traumata a ublížení. Přináší pocity bezpečí a klidu.

Obsidián mahagonový také podporuje vnitřní pocity zdravé sexuality. Člověk, který ho nosí, se cítí přitažlivý a spokojenější sám se sebou.

Velmi silný účinek má obsidián mahagonový při rozhodování se. Podporuje racionální a promyšlené rozhodnutí. Ukazuje člověku nové a reálné životní cíle.

Obsidián mahagonový je vhodný i při sebereflexi. Člověk se pomocí něj dokáže podívat do vlastního nitra a pochopit ho.

Účinky na tělo

Obsidián urychluje hojení všech zranění a onemocnění. Pomáhá tělo zbavit modřin.

Účinný je i při poruchách žaludku a trávení. Zmírňuje křeče svalů a podporuje funkci metabolismu a imunitního systému. Stejně zlepšuje příznaky při onemocněních očí.

Podporuje i krevní oběh, což ocení zejména lidé, kteří mají neustále chladné ruce a nohy.

Obsidián mahagonový se považuje za velmi účinný kámen při hojení onemocnění dásní. Zdravé dásně jsou nezbytné pro zdravé zuby. V případě, že člověk trpí záněty dásní nebo paradentózou, je tento kámen určen právě jemu.

Čištění a nabíjení

Obsidián mahagonový vyžaduje pravidelnou péči stejně jako většina léčivých kamenů. Ani v případě tohoto kamene nejde o žádnou komplikovanou proceduru. Obsidián mahagonový stačí na několik minut ponořit pod tekoucí vodu. Po vyjmutí se jemně osuší.

Na jeho nabíjení je nejvhodnější sluneční nebo měsíční světlo, na kterém by se měl ponechat alespoň několik hodin. Následně je opět připraven k použití.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Tromlované kameny

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím