Obsidián vločkový - kámen

Cena: 67 Kč
Rozměry 25 - 35 mm
Cena je za 1 kus
Dostupnost: skladem
ID 378

Obsidián je obecně vulkanické sklo. Vzniká z lávy, která se dostala do kontaktu s vodou a následně velmi rychle ztuhla. Efekt vloček dodává obsidiánu minerál krystobalit.

Jelikož je obsidián ve skutečnosti sklo, je po zlomení opravdu ostrý. Právě proto se v minulosti používal na výrobu hlavic šípů a nožů. Stejně využívali obsidián v minulosti lidé jako zrcadlo. Dnes se věří v jeho duchovní a fyzické léčivé účinky.

Účinky na duši

Obsidián vločkový se považuje za kámen sebedůvěry. Dodává člověku zdravé sebevědomí, které mu pomáhá vyrovnat se s nástrahami každodenního života.

Stejně je kamenem pravdy a upřímnosti, čímž umožňuje člověku mluvit a jednat tak jak to cítí. Pomáhá člověku sáhnout do podvědomí a dostat na povrch všechno hluboko ukryté, ať už pozitivní nebo negativní.

Obsidián dává člověku také sílu znovuobjevit zapomenuté schopnosti, které kdysi měl. Ví se, že obsidián vločkový účinně bojuje s negativní energií. Negativní energii z okolí absorbuje a stejně proti ní chrání. Tato ochrana je obvykle opravdu velmi silná.

Stejně brání přeměně pozitivních myšlenek na negativní. Odstraňuje pocity stresu a strachu, které ho omezují. Pomáhá také člověku bránit se před psychickým nátlakem a útoky.

Obsidián vločkový podporuje růst ducha na všech jeho úrovních. Harmonizuje ducha, tělo a mysl. Otevírá člověku a jeho mysli nové možnosti, které mu pomáhají posunout se dál. Někdy se považuje i za kámen jasnosti, či nadhledu.

Účinně také odstraňuje zmatenost a dává člověku schopnost se racionálně rozhodnout. Napomáhá logickému a jasnému myšlení.

Obsidián využijí i všichni ti, kteří potřebují zjistit, kdo skutečně jsou a co jim chybí k tomu, aby mohli ve svém životě pohodlně a efektivně postupovat. Přináší rovnováhu do chvil, které doprovázejí velké životní změny. Je také kamenem, který učí člověka vážit si vše pozitivní i negativní, co se děje v jeho okolí.

Účinky na tělo

Z fyzických poruch se využívá obsidián vločkový zejména při onemocněních žilního systému. Stejně účinný je i při poruchách kostí a kloubů. Ulevuje od artritidy a ostatních onemocnění kloubů. Čistí a hojí kůži.

Obsidián vločkový by měli nosit i lidé, kteří trpí chladnými končetinami, jelikož tento kámen je dokáže prokrvit a ohřát. Rovněž pomáhá při hojení ran nebo modřin a při křečích, či spasmatech svalů.

Příznivě působí i na oběhový systém, přičemž nejúčinnější je při snižování krevního tlaku.

Celkově dokáže detoxikovat organismus a navrací mu tělesnou harmonii. Využít se dá také při poruchách trávicího traktu, tedy vždy, když má člověk problém s trávením.

Čištění a nabíjení

Očista a nabíjení obsidiánu vločkového není vůbec komplikovaná. Nemělo by se však na ni zapomínat. Pouze správně očištěný a nabitý kámen má všechny své účinky. Obsidián vločkový podržíme pár minut pod tekoucí vodou. Následně ho osušíme a dáme nabít na sluneční nebo měsíční světlo. Po této proceduře, kterou se doporučuje opakovat jednou za 15 dní, je kámen opět připraven k použití.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Tromlované kameny

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím