Howlit bílý - kámen

Cena: 67 Kč
Čakra kořenová
Znamení Všetky
Velikost cca 30-35 cm
Dostupnost: vyprodáno
ID 234

Howlit bílý je kamenem bílé barvy, který zdobí žilky šedých a černých odstínů. Kámen obsahuje mnoho vápníku, který mu dodává typickou bílou barvu.

Howlit dostal název podle mineralogie, který ho v roce 1868 objevil v Novém Skotsku. Jeho jméno bylo Henry How.

Howlit bílý se velmi snadno barví a právě proto bývá často používaný napodobující jiných drahých kamenů, zejména tyrkysu, či lapis. Howlit je kamenů všech znamení zvěrokruhu.

Účinky na duši

Howlit přináší klid do každodenních starostí člověka. Snižuje stres, ulevuje od vnitřní bolesti a potlačuje pocity hněvu. Rovněž pomáhá člověku bojovat s neklidem a vlastním sobectvím.

Otevírá cestu v komunikaci s vlastními negativními myšlenkami a emocemi a tak je umožňuje pochopit. Takto vede člověka s sebepoznání a sebapochopeniu. Ukazuje člověku jak pochopit všechno, co se kolem něj děje a následně se k tomu vyjádřit zejména po emocionální stránce.

Dodává také sílu emocionální dozrát. Odstraňuje nadměrný kriticizmus, drzost a ofenzivní chování a dovoluje člověku projevit taktní chování. Obecně se dá říci, že howlit pomáhá budovat lidský charakter.

Howlit rovněž podporuje kreativitu a stimuluje paměť. Zvyšuje chuť člověka na nové informace a učí trpělivosti. Probouzí pocity ambicí a pomáhá je naplňovat. Tyto vlastnosti využijí zejména lidé, kteří neustále něco odkládají a potřebují to dokončit.

Účinky na tělo

Howlit reguluje hladiny vápníku v organismu. Vápník je velmi důležitou součástí zubů a kostí. Proto se howlit stará zejména o zdraví těchto orgánů. Vápník však potřebuje člověk i ke správné funkce svalů, takže howlit působí příznivě na celý pohybový aparát.

Snižuje také svalové napětí a uklidňuje celé tělo. Pomáhá usnout a to zejména lidem, kteří příliš mnoho přemýšlejí a to jim brání ve spánku. Stimuluje sny a pomáhá člověku si je zapamatovat.

Howlit je rovněž velmi účinný v boji proti stresu. Odstraňuje bolest způsobenou stresem a stejně účinně pomáhá při poruchách navozených stresem, ke kterým patří zejména žaludeční vředy, bušení srdce a kožní problémy.

Účinky howlitu ocení i všichni, kteří trpí impulzivním přejídáním, které způsobuje nadváhu.

Čištění a nabíjení

Howlit je kámen, který samozřejmě potřebuje pravidelnou péči. Očista howlitu je skutečně jednoduchá. Stačí ho podržet pár minut pod vlažnou tekoucí vodou, která z něj smyje všechny nečistoty a negativní energii. Vyhnout se třeba všem chemikáliím.

Howlit se následně osuší měkkým hadříkem. Na jeho nabíjení je vhodné využít sílu měsíčního světla. Jelikož je howlit poměrně měkký kámen s velkými póry, měl by se nosit velmi opatrně. Vyhnout se třeba zejména jeho postříkání olejovými parfémy, které mohou kámen nepříjemně zabarvit.

Howlit by se stejně neměl nosit pokud jde člověk do extrémně slunečného nebo horkého počasí.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Tromlované kameny

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím