Malachit - kámen

Cena: 189 Kč
Znamení Býk, Kozoroh
Čakra srdeční
Barva zelená
Cena je za 1 kus
Velikost cca 30mm 32g
Dostupnost: vyprodáno

Malachit je kámen překrásných a hlubokých zelených odstínů. Staří Egypťané věřili, že bohové se rozhodli lidem seslat na zem hvězdy a udělali tak v podobě zeleného malachitu.

Název malachit pochází z řeckého „Malachit“, což v překladu znamená listová zelená. Malachit je výjimečný kámen a má mnohé účinky na ducha i tělo.

Účinky na duši

Malachit je kamenem nových začátků. Pomáhá vytvářet předpoklady pro nové začátky a dodává odvahu na každou změnu, kterou chce člověk ve svém životě vykonat. S malachitu jsou lidé stejně ochotni podstoupit jisté riziko a nemají z něho tak velký strach.

Považuje se také za polodrahokam, který pomáhá člověku převzít odpovědnost za vlastní činy a pocity. Přesouvá informace z podvědomí do vědomí, čímž dokáže pochopit staré traumata a negativní zážitky, což následně vede k jejich vědomému vyřešení.

Malachit je také minerál, který odrazuje člověka od sebedestruktivní romantických vztahů a pomáhá si uvědomit nepodstatné závazky mezi lidmi. Na druhé straně pomáhá procítit situaci jiných a přináší empatii. Rovněž pomáhá otevřít srdce pro skutečnou a neomezenou lásku.

Malachit probouzí v člověku vnitřní dítě, které dřímá v každém z nás. Také se věří, že dokáže stimulovat sny.

Také má pozitivní vliv na přijímání informací. Dále zvyšuje koncentraci a kreativitu. Účinně bojuje i s dyslexií.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na to, že je výborným pohlcovačem negativní energie. Stejně pohlcuje i přírodní a elektromagnetické znečištění z okolí. Chrání také před radiací.

Účinky na tělo

Malachit je kámen, který podporuje růst a dodává člověku celkovou sílu. Vhodný je i pro ženy, které trpí menstruačními problémy, jakými jsou premenstruační syndrom, bolestivá menstruace nebo potíže v menopauze.

Pomůže i ženám před porodem, protože se předpokládá, že dokáže stimulovat vyvolání porodu. V rámci pohybového aparátu je určen na hojení zlomenin a stejně uvolňuje křeče svalů. Snižuje krevní tlak a pomáhá od bolestí srdce.

Obecně posiluje imunitní a nervový systém. Pomáhá i při neurologických diagnózách a to zejména při závratích, onemocněních optického nervu a při epilepsii. Vyrovnává prudké změny nálad.

Své uplatnění má i při lidech, kteří trpí cestovní horečkou. Účinný je i při prevenci a léčbě astmatu, artritidy a jiných otoků kloubů. Pozitivní efekt má i na lidi, kteří trpí na onemocnění slinivky, sleziny a příštítných tělísek.

Čištění a nabíjení

Malachit pohlcuje mnoho negativní energie a proto netřeba samozřejmě zapomínat na jeho pravidelnou očistu. Malachit se čistí pod proudem vlažné vody, případně se doporučuje jeho očista při hematom, vedle kterého se ponechá několik hodin. Malachit se nenabíjí na slunci. Vhodným způsobem je uložení na několik hodin na krystal.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Tromlované kameny

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím