Unakit - kámen

Cena: 62 Kč
Čakra srdeční, kořenová
Barva hnědá, zelená
Cena je za 1 kus
Minerál Unakit
Velikost cca 25-35 mm (XL)
Znamení Býk, Váhy
Dostupnost: skladem

Unakit je kamenem velmi zvláštní barevné kombinace. Zelený živec se v něm spojuje s růžovým epidotom, čímž vznikají na kameni různé mapy zeleno-růžových skvrn.

Název dostal tento kámen podle amerického pohoří Unakit, kde byl poprvé objeven. Vedle mnoha pozitivních účincích tohoto kamene na ducha a tělo se věří, že pomáhá zdraví rostlin v příslušníků držitele zahradě. Legenda také říká, že člověk nosící unakit, najde v budoucnu to, co v minulosti neprávem ztratil.

Účinky na duši

Unakit se považuje za kámen osobního růstu. V tomto směru pomáhá člověku identifikovat v životě elementy, které mu brání v rozvoji a dodává mu sílu je ze života odstranit. Rovněž pomáhá odstranit ze života věci a lidi, kteří odebírají člověka o energii.

Usnadňuje přechod potiskovaných emocí do vědomí. Velmi náhle může uvolnit masivní výlev pocitů strachu, zlosti nebo bolesti, které člověk dlouho potlačuje a nedokáže se jich zbavit. Takto dovoluje své emoce pochopit a následně se jim postavit a vyrovnat se s nimi.

Unakit také odstraňuje všechny druhy emocionálních bloků. Toto vše dává předpoklad ke zdravému pokroku. Kromě toho harmonizuje ducha, tělo a emoce. Spojuje je v jeden fungující celek a tím umožňuje snadnější a účinně dosáhnout cíle, který si člověk stanovil.

Posiluje také sebejistotu a sebedůvěru. Pomáhá uchopit život do vlastních rukou a dostat tak pod kontrolu vše, co se kolem nás neustále děje. Dodává sílu na vlastní a racionální rozhodnutí.

Unakit se stejně vyznačuje silnou, ale poměrně jemnou pozitivní energií. V místnostech, ve kterých se nachází, navozuje pocity klidu a míru. Tuto vlastnost kamene ocení zejména všichni ti, kteří se dlouhodobě pohybují v prostředí, které je plné stresu.

Účinky na tělo

Unakit je kamenem, který je obzvláště vhodný pro těhotné ženy. Chrání matku i plod a pomáhá udržet jejich zdraví během celého těhotenství a porodu. Harmonizuje ženský pohlavní systém a do určité míry i mužský. Pomáhá člověku přibrat na váze na místech těla, které si sám vybere.

Stejně je velmi účinným pomocníkem při zotavování se z náročných operací nebo nemocí. Zlepšuje funkci jater a tím detoxikuje organismus. Zlepšuje také kvalitu kůže a podporuje zdravý růst nehtů a vlasů.

Své uplatnění má také při léčbě onemocnění srdce a cév.

Čištění a nabíjení

Péče o unakit není vůbec komplikovaná. Člověk by na ni neměl zapomínat, protože pouze správně očištěný a nabitý kámen si zachovává všechny své léčivé účinky na ducha i tělo.

Unakit se při čištění umístí pod proud tekoucí vody, která by měla být vlažná. Po několika minutách se vybere a osuší. Nabíjí se na slunečním světle alespoň několik hodin.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Tromlované kameny

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím