Chalcedón - kámen

Cena: 148 Kč
Barva světle modrá
Minerál Chalcedón
Velikost cca 25-35 mm
Znamení Rak, Střelec, Kozoroh
Čakra krční
Dostupnost: skladem

Chalcedon je kamenem klidu. V Tibetu je považován za symbol čistoty a koncentrace. Svůj název dostal podle města Chalcedon v Malé Asii. Chalcedon je kryptokryštalický varianta křemene. Je to kámen nádherně bledé modré barvy.

Účinky na duši

Chalcedon přináší člověku mír. Zvyšuje dobrou vůli každého, kdo ho nosí. Dodává štědrost a laskavost. Dokáže také absorbovat negativní energii a přeměňovat smutek v radost a tím zlehčit dny lidem, kteří prožívají těžké časy. Pohlcuje také negativní myšlenky, emoce a odhání zlé sny.

Chalcedon dodává vnitřní stabilitu a účinně harmonizuje tělo, ducha a emoce.

Věří se také, že odhaluje v lidech štědrost a laskavost a pomáhá člověku překonat nevěr ve vlastní osobu. Rovněž pomáhá člověku k otevřenosti a dodává mu správnou dávku entuziasmu a optimismu, čímž pomáhá překonávat nástrahy každého dne.

Chalcedon dokáže odstranit ze života člověka všechno, co ho zbytečně zatěžuje a negativně ovlivňuje, zejména po emocionální stránce. Aktivně pomáhá člověku rozvíjet pohled na sebe sama, čímž eventuálně pomáhá dospět k sebepoznání.

Chalcedon dokáže pomoci člověku i při myšlení. Zlepšuje paměť a jeho schopnosti využijí zejména lidé, kteří se učí cizí jazyky. Věří se také, že člověk nosící chalcedon si dokáže stanovit reálné cíle a kráčet za nimi.

Chalcedon také dokáže dodat hravost dětem.

Účinky na tělo

Chalcedon upravuje minerálovou rovnováhu v těle každého, kdo ho nosí. Pomáhá bojovat proti usazování minerálů v cévách a stejně zabraňuje rozvoji aterosklerózy. Zmírňuje příznaky demence a předčasné senility. Zvyšuje fyzickou energii a dodává elán do života.

Obecně chalcedon podporuje funkci imunitního systému a působí protizánětlivě a to zejména v hrdle, mandlích a na hlasivkách. Snižuje tělesnou teplotu a stejně dokáže velmi účinně snižovat vysoký krevní tlak.

Regeneračně působí zejména na sliznice, čí už na ty v dýchacím, trávicím nebo pohlavním systému. Stejně se věří, že hojí onemocnění očí, žlučníku a sleziny, různého původu.

Chalcedon také čistí plíce a to zejména od cigaretových nečistot a proto se doporučuje každému kuřákovi. V rámci očišťování je velmi účinný i při očišťování krve a zlepšuje také celkový stav oběhového systému.

Čištění a nabíjení

Chalcedon je kámen, o který je třeba pravidelně pečovat. Jeho čištění a nabíjení je poměrně jednoduché, proto ho zvládne každý jeho majitel.

Chalcedon třeba jednou za pár týdnů ponořit pod proud tekoucí vody, vlažné teploty. Následně se vybere a jemně osuší.

K nabíjení tohoto kamene je vhodné měsíční světlo, na kterém se nechá nabít během noci. Po těchto úkonech je opět připraven k použití.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Tromlované kameny

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím