Opál žlutý - kámen

Cena: 62 Kč
Znamení Rak, Ryby
Čakra pupka, solar-plexus, temenní
Barva žlutá
Cena je za 1 kus
Velikost cca 30-35 mm
Dostupnost: vyprodáno

Opál je směsí křemene a vody, které jsou pevně uloženy ve vrstvách. Obsah vody v opále je od 5 do 10% a právě přítomnost vody je důvodem, proč tento kámen nemá krystalickou strukturu.

Název kamene pochází z latinského slova „opalus“, což v překladu znamená „vidět změnu světla“. Arabové věřili, že opál přinesli na zem blesky. Ve středověku ženy používaly a nosily opál na ochranu blonďaté barvy vlasů.

Účinky na duši

Opál žlutý je známý pro svou schopnost zvyšovat lidské emoce. V tomto případě však třeba říci, že tak jako zvyšuje emoce pozitivní, zvyšuje i emoce negativní. Proto je třeba být při jeho nošení opatrný. Velmi účinně dokáže například vypustit potlačovaný hněv.

Opál také snižuje zábrany člověka a dodává mu pocit svobody a nezávislosti. Dovoluje mu snadněji se rozhodovat a provést vše, co si zamane. Zvyšuje kreativitu a představivost. Rovněž podporuje originalitu každého jednoho člověka. Dovoluje člověka ocenit sebe sama a tím zvyšuje sebevědomí. Dodává víru v sebe i ve všechno v okolí člověka, který ho nosí.

Opál žlutý podporuje paměťové funkce. Ukazuje člověku jak být spontánním a usnadňuje i ty nejtěžší životní změny. Věří se také, že každý kdo nosí opál je loajálnější člověkem. Přináší člověku veselé a živé sny, které si dokáže zapamatovat a poměrně účinně probouzí v člověku zájem o umění.

Účinky tělo

Obecně se věří, že opál dodává člověku sílu žít. Fyzicky podporuje odhodlání člověka vést plnohodnotný život. Účinný je také v boji s infekcemi různého druhu, od běžných chřipek, až po těžké záněty.

Opál žlutý stejně snižuje horečku a tím usnadňuje průběh každého akutního zánětlivého onemocnění. Posiluje srdce i cévy a dovoluje jim tak fungovat bez chyby. V případě žen, snižuje opál projevy premenstruačního syndromu a usnadňuje průběh spontánního porodu.

Velmi účinně očišťuje krev a ledviny, čímž detoxikuje celý organismus. Reguluje metabolismus a udržuje všechny procesy v buňkách na správné úrovni. Stejně reguluje vyplavování inzulínu, což je velmi prospěšné u lidí, kteří mají nestabilní hodnoty cukru v krvi.

Čištění a nabíjení

Péče o opál je poměrně jednoduchá a neměla by se za žádných okolností zanedbávat. Opál se dá čistit pod tekoucí vodou mírné teploty. Po několika minutách se opál vybere a jemně osuší.

Následně se uloží na několik hodin na čirý krystal a nechá se nabít. Po takové očistě je opět připraven na své použití.

Opál se poměrně snadno poškrábe a proto by se neměl nosit při pracích v zahradě nebo jiné fyzické práci, kde mu takové poškození hrozí.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Tromlované kameny

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím