Karneol - náramek, kuličky, 4mm

Cena: 162 Kč
Dostupnost: skladem
ID 1860

Karneol já oranžovo-červeným kamenem, kterému barvu dodává železo nacházející se v jeho struktuře. Jeho název pochází z latinského slova „carne“, což v překladu znamená maso.

Karneol znali již ve starověkém Egyptě. Právě zde lidé věřili, že jde o kámen, který svému nositeli přinese vitalitu. Karneol se také v Egyptě považoval za kámen vzkříšení a proto se dával do hrobek mrtvých.

Ve středověku používali lidé karneol na ochranu před blesky, nočními můrami a také se jím bránili proti čtení myšlenek.

Dnes se stále věří, že karneol ve snech znamená příchozí problém. Je také ideálním dárkem k 17. výročí svatby.

Účinky na duši

Karneol je velmi mocným kamenem, který dokáže posunout život člověka směrem k jeho pravé podstatě. Pomáhá mu najít vlastní životní cestu. Otevírá nové dveře a pomáhá naplnit lidské sny. Je to kámen motivace a odvahy. Dodává člověku vitalitu a stimuluje jeho kreativitu. Napomáhá mu dělat pozitivní životní rozhodnutí a dodává víru ve vlastní osobu.

Stejně se věří, že karneol dokáže pomoci lidem, který se cítí zneužíváni. Ochránit dokáže i závistí, hněvu a neopodstatněného odporu okolí. Velmi účinně snižuje negativní postoje a celkově přináší vnitřní klid. Věří se také, že dokáže přeměnit negativní energii na pozitivní. Učí člověka milovat vlastní život a sebe sama.

Karneol také pomáhá člověku pochopit vlastní osobu a svou vlastní cenu. Velmi vhodní je pro lidi, kteří se cítí ve svém životě zaseknutí a chtějí to změnit.

Karneol také zvyšuje analytické schopnosti člověka a zlepšuje jeho vnímavost. Podporuje koncentraci a snižuje psychickou pomalé reakce, která bývá způsobena stresem nebo nadměrnou únavou.

Ví se také, že karneol dokáže pomoci překonat strach z veřejného vystupování a stejně pomáhá uspět v kariéře.

Účinky na tělo

Karneol se již mnoho století považuje za kámen plodnosti a sexuality. Zvyšuje plodnost a podporuje zdravý sexuální apetit. Velmi účinný je také při bolestech podbřišku a to zejména během menstruace, bolestivé ovulace, ale iv těhotenství. V takovém případě se doporučuje karneol položit na 20 minut na stydké kosti, pod pupek.

Karneol pomáhá také při bolestech dolního zad a při bolestech kloubů při artritidě a revmatismu. Účinně také odstraňuje bolest nervů. Zrychluje hojení kostí a vazů po úrazech a operacích.

Karneol obecně dodává energii a pomáhá také bojovat s depresí. Zvyšuje apetit a zlepšuje vstřebávání živin, minerálů a vitamínů. Harmonizuje funkci celého trávicího systému, žlučníku a slinivky. Zvyšuje prokrvení všech vnitřních orgánů, čímž jim dává předpoklad pro správnou funkci.

Karneol dokáže také pomoci každému, kdo má problém s ledvinami nebo ledvinovými kameny. Jeho sílu ocení i lidé, trpící alergiemi a bronchiálním astmatem.

Karneol má také prokázané účinky na krev, kterou čistí a otepluje. Rovněž pomáhá vytvářet nové červené krvinky, což lze využít zejména při léčbě krvácení


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Energetické náramky

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím