Achát stormečkový - kámen

Cena: 89 Kč
Znamení Štír, Býk
Čakra srdeční, temenní
Barva zelená, bílá
Cena je za 1 kus
Minerál Achát
Velikost cca 30-40 mm (XL)
Dostupnost: vyprodáno

Achát stromečkový je jedním z mnoha druhů achátu. Vyznačuje se charakteristickým vzhledem. Jeho bílý podklad zdobí zeleno-šedé skvrny. Je vhodným dárkem na dvanácté a čtrnáctý výročí svatby.

Naleziště achátu se nacházejí po celém světě a jeho základní složkou je křemen.

Legendy říkají, že achát stromečkový dokáže přinést bohatou úrodu každému, kdo se snaží něco pěstovat. Stejně se acháty považovány za kameny, které dokázaly ochránit děti před každým nebezpečím, které jim hrozilo.

Účinky na duši

Achát se považuje za kámen, který dokáže odhalit pravdu v každé situaci. Pomáhá člověku pochopit okolnosti všeho, co se kolem něho děje.

Stromečkový achát ukáže člověku jak nahlédnout do svého nitra a jak své nitro přijmout. Dovoluje mu pospojovat všechny své vnitřní pocity a vnímat je jako jeden celek. S pomocí tohoto kamene objeví časem člověk svou skutečnou podstatu.

Stejně se věří, že achát stromečkový otevírá lidem oči a pomáhá jim rozšířit si pohledy na svět.

Achát stromečkový mnozí považují za kámen, který přináší hojnost. Pomáhá člověka spojit se zemí a vytváří kolem něj příjemné prostředí plné míru a klidu. Dodává také vůli, vytrvalost, cílevědomost.

Účinky achátu stromečkový se neprojeví ze dne na den a proto by měl být člověk při jeho používání trpělivý.

Účinky na tělo

Věří se, že achát stromečkový pomáhá hojit všechny poruchy, které se týkají orgánů, které se v těle rozvětvují. Účinný je zejména při poruchách nervového, cévního a svalového systému. V rámci nervů dokáže pomoci při poruchách každého druhu. Chrání cévy před aterosklerózou a před jejich zužováním. Udržuje je tak zdravé a pružné.

Achát stromečkový uvolňuje také tělesné napětí. To ocení všichni, kteří žijí v dlouhodobém stresu a cítí napětí v každém svalu těla. Obecně také zvyšuje odolnost organismu tím, že podporuje funkci imunitního systému. Stejně usnadňuje hojení kožních poruch a zranění.

Achát stromečkový dokáže také poměrně rychle snížit i vysokou tělesnou teplotu a ulevuje od bolesti. V neposlední řadě je třeba zmínit jeho příznivé účinky na ledviny a zrak.

Čištění a nabíjení

Achát stromečkový se doporučuje čistit pravidelně, nejméně jednou do měsíce. Negativní energii z něho člověk smyje jednoduše pomocí vlažné vody. Kámen se na několik minut ponoří pod proud vody a pak se jemně osuší.

Nabíjení achátu stromečkový je poměrně specifické. Už jeho název napovídá, že se při něm bude využívat síla stromů. V případě tohoto kamene třeba k nabíjení využít větvičky borovice, pomocí kterých se achát stromečkový několik minut přetírá.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Tromlované kameny

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím