Lapis lazuli pravý - kámen

Cena: 189 Kč
Velikost cca 25-30mm 23g
Znamení Kozoroh, Vodnář, Ryby, Panna, Střelec
Čakra krční, čelní
Barva modrá
Cena je za 1 kus
Minerál Lapis lazuli
Dostupnost: skladem

Lapis lazuli je zvláštním kamenem, který je v pravém slova smyslu směsí několika druhů minerálů. Sytou a tmavou modrou barvu mu dodává sodalit. Za jeho zlaté, lesklé skvrny je zodpovědný pyrit a důvodem bílých žilnatý proužků je kalcit.

Již ve starověkém Egyptě se lapis lazuli považoval za posvátný kámen. Egypťané věřili, že se v něm skrývá nekonečná energie noční oblohy a hvězd. Stejně se v Egyptě používal rozdrcený lapis lazuli jako oční stín, čehož důkazem jsou různé umělecká díla zachované z tohoto období.

Název kameni pochází z latinského „lapis“, což v překladu znamená „kámen“ a z perského „azul“, tedy modrý. Lapis lazuli je kamenem, který ukrývá v sobě mnoho duchovních i tělesných účinků.

Účinky na ducha

Lapis lazuli je kamenem, který dokáže účinně chránit před psychickými útoky všeho druhu. Blokuje negativní energii, která číhá na člověka na každém kroku a každé vteřině života.

Velmi rychle a efektivně ulevuje od stresu a přináší člověku pocit vnitřního klidu a harmonie. Je kamenem sebepřijetí a pomáhá odhalit vnitřní pravdu, kterou dokáže následně člověk vyjádřit do svého okolí bez strachu a bez kompromisů.

Navozuje harmonii a zvyšuje sebevědomí. Pomáhá při upřímnosti, empatii a dodává morálku člověku, který ho nosí. Stejně rozvíjí objektivitu, jasnost a nadhled nad děním každodenního života. Stimuluje kreativitu, ale i intelekt a moudrost, což se následně projeví v řízení a činech.

Lapis lazuli se rovněž považuje za kámen, který zvyšuje úroveň vůdčích kvalit v člověku. Pomáhá reálné posuzovat situace, do kterých se člověk dostal. Stejně umí přinést úlevu při různých emocionálních traumatech a urychluje jejich hojení. Zbavuje člověka zbytečné zátěže z minulosti a tím mu dává šanci posunout se v životě vpřed.

Účinky na tělo

Lapis lazuli posiluje imunitní systém člověka a to zejména na úrovni týmu. Dodává mu tak sílu v boji s chorobami. Čistí kostní dřeň, ve které se tvoří krev a stejně i samotnou krev.

Snižuje krevní tlak a efektivně mírní zánět. Dokáže ulevit iv případě neurologických poruch. V tomto směru se využívá zejména při migrénách a závratích, které výrazně snižují kvalitu života člověka.

Pomáhá odstranit nespavost a účinně bojuje i s depresí, stresem a úzkostí. Čistí a odstraňuje patologické projevy na kůži.

Lapis lazuli se považuje také za kámen, který má příznivé účinky na oblast hrdla. Bojuje s nemocemi hlasivek, štítné žlázy a také se záněty hrdla různého původu. Jeho léčivé účinky ocení i lidé s poruchami dýchacího systému.

Čištění a nabíjení

I lapis lazuli je kámen, o který je třeba pravidelně a poctivě starat. Lapis lazuli by se měl od negativní energie čistit pod tekoucí vodou, která je vlažná. Voda proudí na kámen několik minut, po čem se lapis lazuli důkladně osuší. Nabíjí se na měsíčním světle, tedy během noci, ideálně spolu s krystalem.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Tromlované kameny

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím