Kalcit oranžový - kámen

Cena: 108 Kč
Znamení Blíženci
Čakra sakrální
Velikost 25-35 mm
Dostupnost: vyprodáno
ID 556

Kalcit patří k nejměkčí kamenům na světě. Je základní složkou vápence a mramoru a bohaté zastoupení má v jeskyních. Jeho název pochází z řeckého slova „chalix“, což v překladu znamená vápno.

Kalcit oranžový je druh kalcitu, který má jemné oranžové zbarvení. Původní obyvatelé Ameriky považovali kalcit oranžový za posvátný kámen.

Účinky na duši

Kalcit oranžový násobí a zvyšuje celkovou energii člověka. Snižuje strach a účinně dokáže odstranit pocity deprese. Stejně eliminuje ze života člověka problémy a fóbie.

Také dokáže velmi účinně snížit stres. Chrání a čistí každého, kdo ho nosí. Přináší vnitřní klid a rovnováhu do lidské mysli. Harmonizuje emoce a dává člověku šanci dosáhnout plného potenciálu.

Kalcit oranžový snižuje předsudky a potencuje rozhodnost. Dodává člověku sebedůvěru, kterou nezbytně potřebuje každý z nás a tím mu usnadňuje překonávat překážky.

Zvyšuje také intuici a učí člověka spoléhat se na své instinkty. Pomáhá i při učení, protože podporuje paměť. Tím je vhodný pro každého studenta.

Kalcit oranžový dokáže přinést harmonii i do vztahů a smířit pohádaných lidí.

Účinky na tělo

Kalcit oranžový je velmi vhodný pro léčbu různých onemocnění trávicího traktu. Pomáhá při poruchách žaludku, ať už při vředech, překyselení nebo zánětech.

Stejně zmírňuje i střevní onemocnění, zejména chronické záněty a průjmy, či zácpy. Využijí ho i lidé, které trápí žlučníkové potíže.

Kalcit oranžový pomůže i lidem, kteří trpí poruchami reprodukčního systému.

Zachovává zdravé zuby a kosti. Snižuje bolesti zad a dodává celkovou fyzickou sílu, čímž odstraňuje pocity dlouhodobé únavy. Urychluje hojení ran a tím zkracuje zotavování. Udržuje zdravou kůži a zbavuje ji akné.

Obecně zvyšuje odolnost organismu protože podporuje funkci imunitního systému.

Čištění a nabíjení

Tak jako každý kámen, i kalcit třeba pravidelně čistit a nabíjet. Jelikož jde o kámen skutečně měkký, třeba být při péči o něj opravdu opatrný. Kalcit se čistí tak, že se na pár minut vloží pod tekoucí vodu, která by měla být vlažná. Následně se jemně osuší.

Nabíjení kalcitu je také poměrně jednoduché. Stačí, když se na noc umístí na čirý krystal a ráno je opět připraven k použití.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Tromlované kameny

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím