Čínské koule - kamenné, žluti, 55mm

Cena: 189 Kč
Materiál kámen
Rozměry 55 mm
Dostupnost: vyprodáno

Akupresurní koule, tradiční čínská rehabilitační pomůcka. Vyrobeno z kamene s dokonale hladkým povrchem. Svou velikost 55mm jsou vhodné zejména pro pokročilé a větší mužské ruce.

I když mohou čínské koule na první pohled připomínat hračku, ve skutečnosti jde o praktickou pomůcku na cvičení. Cvičení s nimi je zábavné a už pár minut denně má pozitivní účinky v prevenci mnoha civilizačních chorob.

Pozitivní účinky čínských koulí

Podle čínské medicíny jsou všechny vitální orgány těla jsou propojeny s rukama a chodidly. Tím, že člověk koulemi stimuluje různé akupresurní body na rukou, dokáže rozproudit svou vnitřní energii a následně i krevní oběh v celém těle.

Správné proudění energie a krve brání rozvoji různých civilizačních chorob, ke kterým patří například vysoký krevní tlak . V Číně mají až 80% úspěšnost léčby vysokého krevního tlaku pomocí čínských koulí a to bez použití jakýchkoliv léků.

Cvičení s čínskými koulemi se připisuje i pozitivní vliv na dlouhověkost . Kromě toho může být prospěšné i pro lidi, kteří vykonávají stereotypní práci rukama, například práci s počítačem. Brání totiž rozvoji, případně zmírňuje projevy, syndromu karpálního tunelu . Jde o onemocnění nervů ruky, které provází bolest a snížená pohyblivost a dnes se stává stále větším problémem.

Pravidelné cvičení s čínskými koulemi posiluje svaly ruky a šlachy. Stejně zmírňuje i projevy revmatické choroby na rukou. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na to, že působí i proti stresu .

Cvičení s čínskými koulemi

Čínské koule jsou určeny do ruky. Základním cílem je neustálá rotace koulí v dlani a prstech. Na začátku se koule rotují tak, že se neustále dotýkají jedna druhé. Když člověk pokročí, zvyšuje rychlost rotace, až se mu podaří koule oddělit. Pokročilí uživatelé s nimi dokážou nakonec cvičit i bez toho, aby koule vůbec dotýkaly.

Čínské koule jsou dostupné ve velikostech 40 mm, 50 mm a 55 mm. Čím zručnější člověk s nimi je, tím větší by si měl zvolit. Menší jsou určeny začátečníkům a lidem s menšími rukama. Větší zase pokročilým uživatelům a lidem s rukama většími.

Cvičení s čínskými koulemi.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Čínské koule

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím