Éterický olej - Fenykl

Cena: 67 Kč
Obsah 10 ml
Dostupnost: skladem

Fenykl je rostlina, která se odborně nazývá Foeniculum vulgare. Má slabě kořeněnou vůni a její esenciální olej se získává ze semen. Olej má mírně žlutou barvu a používá se ve vonných lampách, masážních olejích a krémech. Jeho účinky se nejvýrazněji projevují na trávicím traktu.

Nervový systém

Esenciální olej z fenyklu stimuluje mozek, což ocení zejména studenti a lidé, kteří se v práci spoléhají na svůj rozum. Kromě toho fenykl účinně snižuje bolest.

Trávicí systém

Fenyklový éterický olej pomáhá při mnoha poruchách trávicího traktu. Jeho léčivé účinky se projeví již v ústní dutině, kde hojí různé záněty sliznic a dásní. Odstraňuje nevolnost a zabraňuje zvracení. Dokáže zmírnit i plynatost a pomůže také při zácpě. Účinně odstraňuje z těla toxiny, tím, že čistí střeva, játra i slezinu.

Dýchací systém

Léčivé látky v esenciálního oleji z fenyklu pomáhají vykašlat nahromaděné hleny, které vznikají při různých infekcích dýchacího traktu.

Močový systém

Esenciální olej z fenyklu zvyšuje tvorbu moči, čímž zbavuje tělo nadbytečné vody.

Pohlavní systém

Fenyklový esenciální olej stimuluje menstruaci, přičemž zmírňuje také menstruační křeče. V období kojení, pomáhá zvyšovat tvorbu mléka.

Imunitní systém

Výtažky z fenyklu jsou antiseptické. To znamená, že dezinfikují a zabraňují infekcím.

Kůže

Esenciální olej z fenyklu má prokazatelné účinky při poruchách kůže. Pomáhá při mastné pleti a akné. Stejně dokáže zpomalit vznik vrásek. Uklidní také kožní záněty a poštípání hmyzem.

Balení obsahuje 10 ml - 100% čistého éterického oleje.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Éterické oleje

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím