Éterický olej – Aníz

Cena: 143 Kč
Obsah 10 ml
Dostupnost: skladem

Anýzový esenciální olej pochází ze semen a ovoce bedrník anýz (Pimpinella anisum). Je průsvitné barvy a voní jako lékořice. Anýzový esenciální olej se používá především ve vonných lampách.

Nervový systém

Éterický olej z anýzu působí mírně sedativní a proto uklidňuje člověka, který zažívá stres a úzkost. Velmi účinný je také při nevolnosti a zvracení. Anýz působí příznivě i při migréně a závratích. Dokáže také zmírnit projevy epileptických a hysterických záchvatů.

Oběhový systém

Anýz v malých dávkách zlepšuje cirkulaci krve v těle, čímž podporuje funkci všech vnitřních orgánů.

Trávicí systém

Esenciální olej z anýzu je určen všem, které trápí křeče a kolika trávicího systému. Účinně uleví i od plynatosti. Jeho příznivé účinky ocení i lidé s onemocněními žaludku a různými poruchami trávení. Anýz působí i proti střevním parazitům.

Dýchací systém

V rámci dýchacího systému pomáhá esenciální olej z anýzu při různých infekcích. Vhodný je při rýmě, chřipce, ale i při zánětech průdušek. Pomáhá vykašlávat hlen a zmírňuje kašel. Jeho příznivé účinky jsou prokázány i při léčbě astmatu.

Močový systém

Anýz zvyšuje tvorbu moči, čímž zbavuje tělo nadbytečné vody.

Pohybový systém

Esenciální olej z anýzu zmírňuje křeče svalů, čímž zvyšuje fyzické schopnosti člověka. Pomáhá také při bolestech kloubů, za kterými stojí revma.

Endokrinní systém

prokazatelně účinky má esenciální olej z anýzu také na vyplavování všech hormonů. Harmonizuje celý hormonální systém, čímž zajistí správnou funkci všech orgánů.

Pohlavní systém

Anýz stimuluje menstruaci a stejně ulevuje od menstruačních křečí. V těhotenství by se mu ženy měly vyhnout, ovšem při kojení podporuje tvorbu mléka.

Balení obsahuje 10 ml - 100% čistého éterického oleje.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Éterické oleje

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím