Sodalit - kámen

Cena: 62 Kč
Znamení Střelec, Panna
Čakra čelní
Barva modrá
Cena je za 1 kus
Minerál Sodalit
Velikost 40-55 mm
Dostupnost: skladem

Sodalit je sytě modrý kámen, který se někdy označuje také jako „lapis lazuli chudých“. Ve skutečnosti jde o jednu ze složek Lapis. I sodalit, podobně jako lapis, obsahuje obvykle příměs vápníku, který mu dodává žilnatý vzhled.

Jde o kámen, který s oblibou v minulosti nosili malíři, sochaři, zpěváci, zda jiní umělci, protože věřili, že rozvíjí kreativitu a pomáhá jim tvořit. Sodalit je vzácným kamenem, jehož naleziště jsou po celém světě jen tři.

Účinky na duši

Sodalit je považován za kámen, který dokáže změnit názor člověka na sebe sama. Pomáhá nahlédnout do nitra a do hlubin vlastní duše. Harmonizuje podvědomí s vědomím a navrací vnitřní klid.

Má schopnost přinést klid duši, která ho momentálně potřebuje. Učí člověka být méně sebekriticky a usnadňuje zvažování životních cílů. Dodává zdravé sebevědomí a otevírá cestu k sebepřijetí.

Sodalit podporuje důvěru nejen v sebe, ale iv lidí kolem člověka. Právě proto je považován za vhodný kámen pro skupiny. Jeho účinky ve smyslu posílení skupinového ducha ocení všichni ti, kteří pracují v kolektivu, případně se zdržují ve větších skupinách ve svém volném čase, při sportu a oddechu. Sodalit stejně zlepšuje mezilidskou komunikaci, čím dál vytváří předpoklady pro zdravé a naplněné vztahy.

Také pomáhá při zdokonalování písemného a slovního projevu. Předpokládá se, že pomáhá vyřešit konflikty, které vznikly na základě poruchy komunikace. Stejně dokáže zkvalitnit citový projev. Dodává racionalitu myšlenkám a pomáhá se správně a objektivně rozhodovat.

Odkrývá v člověku zdravou intuici a zlepšuje logické myšlení. Podporuje schopnost učit se a stejně zvyšuje inteligenci, pomocí propojení logiky a ducha. Velmi dobrým pomocníkem je i při záchvatech paniky, kdy zklidňuje a pomáhá takové emocionální vypětí překonat.

Účinky na tělo

Sodalit má také několik účinků na tělo člověka a dokáže účinně bojovat s mnoha poruchami zdraví. Zvyšuje aktivitu imunitního systému, čímž brání vzniku infekcí. Pokud již k nějaké dojde, dokáže snížit vysokou tělesnou teplotu.

Velmi efektivně odstraňuje z okolí elektromagnetický smog, který vzniká používáním elektronických přístrojů.

Harmonizuje metabolismus, čímž mimo jiné zabezpečuje správné hladiny vápníku v krvi. Stejně reguluje autonomní nervový systém, jehož správná funkce je nezbytná pro zdraví všech vnitřních orgánů.

Pozitivní účinky sodalitu se projeví také na úrovní hormonálního systému a to zejména při poruchách štítné žlázy.

V rámci oběhového systému dokáže sodalit snížit krevní tlak. Využívá se také v léčbě onemocnění hrdla, hlavně při poruchách hlasivek a hrtanu. Celkově zvyšuje fyzickou odolnost a výkon, čímž přispívá ke všeobecnému zdraví a prospívání organismu.

Čištění a nabíjení

Sodalit by se měl, tak jako každý jiný léčivý kámen, čistit a nabíjet. Pouze pokud se člověk o kámen poctivě a pravidelně stará, dokáže si sodalit zachovat všechny své pozitivní účinky na tělo i ducha. Sodalit by se měl jednou za týden umýt pod vlažnou tekoucí vodou. Následně se ho doporučuje nabít v misce z vodou, do které se ponoří spolu s krystalem.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Tromlované kameny

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím