Lapis - náramek, kuličky, 4mm

Cena: 216 Kč
Dostupnost: skladem
ID 1861

Lapis lazuli

Lapis lazuli je zvláštním kamenem, který je v pravém slova smyslu směsí několika druhů minerálů. Sytou a tmavou modrou barvu mu dodává sodalit. Za jeho zlaté, lesklé skvrny je zodpovědný pyrit a důvodem bílých žilnatý proužků je kalcit.

Již ve starověkém Egyptě se lapis lazuli považoval za posvátný kámen. Egypťané věřili, že se v něm skrývá nekonečná energie noční oblohy a hvězd. Stejně se v Egyptě používal rozdrcený lapis lazuli jako oční stín, čehož důkazem jsou různé umělecká díla zachované z tohoto období.

Název kameni pochází z latinského „lapis“, což v překladu znamená „kámen“ a z perského „azul“, tedy modrý. Lapis lazuli je kamenem, který ukrývá v sobě mnoho duchovních i tělesných účinků.

Účinky na ducha

Lapis lazuli je kamenem, který dokáže účinně chránit před psychickými útoky všeho druhu. Blokuje negativní energii, která číhá na člověka na každém kroku a každé vteřině života.

Velmi rychle a efektivně ulevuje od stresu a přináší člověku pocit vnitřního klidu a harmonie. Je kamenem sebepřijetí a pomáhá odhalit vnitřní pravdu, kterou dokáže následně člověk vyjádřit do svého okolí bez strachu a bez kompromisů.

Navozuje harmonii a zvyšuje sebevědomí. Pomáhá při upřímnosti, empatii a dodává morálku člověku, který ho nosí. Stejně rozvíjí objektivitu, jasnost a nadhled nad děním každodenního života. Stimuluje kreativitu, ale i intelekt a moudrost, což se následně projeví v řízení a činech.

Lapis lazuli se rovněž považuje za kámen, který zvyšuje úroveň vůdčích kvalit v člověku. Pomáhá reálné posuzovat situace, do kterých se člověk dostal. Stejně umí přinést úlevu při různých emocionálních traumatech a urychluje jejich hojení. Zbavuje člověka zbytečné zátěže z minulosti a tím mu dává šanci posunout se v životě vpřed.

Účinky na tělo

Lapis lazuli posiluje imunitní systém člověka a to zejména na úrovni týmu. Dodává mu tak sílu v boji s chorobami. Čistí kostní dřeň, ve které se tvoří krev a stejně i samotnou krev.

Snižuje krevní tlak a efektivně mírní zánět. Dokáže ulevit iv případě neurologických poruch. V tomto směru se využívá zejména při migrénách a závratích, které výrazně snižují kvalitu života člověka.

Pomáhá odstranit nespavost a účinně bojuje i s depresí, stresem a úzkostí. Čistí a odstraňuje patologické projevy na kůži.

Lapis lazuli se považuje také za kámen, který má příznivé účinky na oblast hrdla. Bojuje s nemocemi hlasivek, štítné žlázy a také se záněty hrdla různého původu. Jeho léčivé účinky ocení i lidé s poruchami dýchacího systému.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Energetické náramky

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím