Křišťál - kámen

Cena: 62 Kč
Znamení Lev, Kozoroh, Vodnář
Velikost cca 20 - 30 mm
Čakra čelní, temenní
Barva průzračná
Cena je za 1 kus
Minerál Kryštál
Dostupnost: vyprodáno

Krystal se v mysli každého člověka spojuje s čistotou. Lidé v minulosti věřili, že je formou ledu. Z této domněnky pochází i název krystal, protože crystallos znamená led.

Krystal je nejuniverzálnějším kamenem jaký existuje a proto, pokud by měl člověk vlastnit pouze jeden léčivý kámen, určitě by si měl zvolit tento minerál.

Účinky na duši

Krystal má schopnost zvyšovat sílu ostatních kamenů. Nejdůležitější roli má v souvislosti s energií. Tu dokáže absorbovat, skladovat a uvolňovat. Tak reguluje tok energie kolem nás.

Kromě toho má schopnost pohltit negativní energii všeho druhu a proto je považován za kámen čistoty. Neutralizuje elektromagnetický smog, který vzniká z mobilních telefonů, počítačů, televizorů a jiné techniky a jehož je dnes v našem okolí stále více.

Stejně odbourává patogenní zóny a pomáhá eliminovat i škodlivé účinky smogu chemického.

Kámen krystal hraje důležitou roli i při harmonizaci člověka jako celku. Přináší klid na úrovni emocionální, spirituální i fyzické. Věří se, že dokáže přinést harmonii i do romantického vztahu. Čistí duši, přičemž spojuje tělo s myslí.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na to, že zvyšuje kreativitu a přináší inspiraci. Krystal také pomáhá posilovat koncentraci, paměť a ostatní mentální funkce.

Účinky na tělo

  I při fyzických potížích se krystal považuje za univerzální léčivý kámen. Jeho účinky se dají využít prakticky při všech onemocněních. Posiluje a pomáhá očistit každý jeden orgán těla.

Velmi důležitou roli má při posilování imunitního systému, čímž zajišťuje prevenci zdravotních obtíží.

I když je krystal účinnou pomocí při všech typech onemocnění, přece jen se na některé diagnózy hodí víc, než na jiné. K takovým stavům patří chronická únava či deprese.

Dále se na něj mohou spolehnout všichni, kteří trpí diabetes mellitus, artritidu nebo onemocnění střev. Pomáhá také při úrazech kostí.

Čištění a nabíjení

Krystal, stejně jako všechny ostatní léčivé kameny, vyžaduje pravidelnou péči. Pohlcuje mnoho energie, přičemž se častokrát jedná o energii negativní. Z toho důvodu ho třeba čistit a to nejlépe pod tekoucí vodou. Voda by měla být vlažná a kámen by měl pod jejím proudem zůstat několik minut. Krystal se po očištění nabíjí na slunečním světle.

Krystal je univerzálním léčivým kamenem. V minulosti se s oblibou používal na dokazování otrav jídlem. Dnes však má podstatně širší využití, které ocení každý majitel tohoto polodrahokamu. Pokud člověk s léčivými kameny jen začíná a neví o nich ještě hodně, měl by začít od krystalu. S ním nic nepokazí.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Tromlované kameny

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím