Karneol - masážní srdce

Cena: 189 Kč
Čakra sakrální
Barva oranžová
Minerál Karneol
Velikost cca 40x35x20mm
Dostupnost: skladem

Důkladně opracovaný, vyhlazený kámen ve tvaru srdce z karneolu. Vhodný na masáž a přikládání na čakry. Velikost cca 40×35×20mm.

Karneol já oranžovo-červeným kamenem, kterému barvu dodává železo nacházející se v jeho struktuře. Jeho název pochází z latinského slova „carne“, což v překladu znamená maso.

Karneol znali již ve starověkém Egyptě. Právě zde lidé věřili, že jde o kámen, který svému nositeli přinese vitalitu. Karneol se také v Egyptě považoval za kámen vzkříšení a proto se dával do hrobek mrtvých.

Ve středověku používali lidé karneol na ochranu před blesky, nočními můrami a také se jím bránili proti čtení myšlenek.

Dnes se stále věří, že karneol ve snech znamená příchozí problém. Je také ideálním dárkem k 17. výročí svatby.

Účinky na duši

Karneol je velmi mocným kamenem, který dokáže posunout život člověka směrem k jeho pravé podstatě. Pomáhá mu najít vlastní životní cestu. Otevírá nové dveře a pomáhá naplnit lidské sny. Je to kámen motivace a odvahy. Dodává člověku vitalitu a stimuluje jeho kreativitu. Napomáhá mu dělat pozitivní životní rozhodnutí a dodává víru ve vlastní osobu.

Stejně se věří, že karneol dokáže pomoci lidem, který se cítí zneužíváni. Ochránit dokáže i závistí, hněvu a neopodstatněného odporu okolí. Velmi účinně snižuje negativní postoje a celkově přináší vnitřní klid. Věří se také, že dokáže přeměnit negativní energii na pozitivní. Učí člověka milovat vlastní život a sebe sama.

Karneol také pomáhá člověku pochopit vlastní osobu a svou vlastní cenu. Velmi vhodní je pro lidi, kteří se cítí ve svém životě zaseknutí a chtějí to změnit.

Karneol také zvyšuje analytické schopnosti člověka a zlepšuje jeho vnímavost. Podporuje koncentraci a snižuje psychickou pomalé reakce, která bývá způsobena stresem nebo nadměrnou únavou.

Ví se také, že karneol dokáže pomoci překonat strach z veřejného vystupování a stejně pomáhá uspět v kariéře.

Účinky na tělo

Karneol se již mnoho století považuje za kámen plodnosti a sexuality. Zvyšuje plodnost a podporuje zdravý sexuální apetit. Velmi účinný je také při bolestech podbřišku a to zejména během menstruace, bolestivé ovulace, ale iv těhotenství. V takovém případě se doporučuje karneol položit na 20 minut na stydké kosti, pod pupek.

Karneol pomáhá také při bolestech dolního zad a při bolestech kloubů při artritidě a revmatismu. Účinně také odstraňuje bolest nervů. Zrychluje hojení kostí a vazů po úrazech a operacích.

Karneol obecně dodává energii a pomáhá také bojovat s depresí. Zvyšuje apetit a zlepšuje vstřebávání živin, minerálů a vitamínů. Harmonizuje funkci celého trávicího systému, žlučníku a slinivky. Zvyšuje prokrvení všech vnitřních orgánů, čímž jim dává předpoklad pro správnou funkci.

Karneol dokáže také pomoci každému, kdo má problém s ledvinami nebo ledvinovými kameny. Jeho sílu ocení i lidé, trpící alergiemi a bronchiálním astmatem.

Karneol má také prokázané účinky na krev, kterou čistí a otepluje. Rovněž pomáhá vytvářet nové červené krvinky, což lze využít zejména při léčbě krvácení.

Čištění a nabíjení

Na to, aby si karneol zachoval všechny své schopnosti, se musí pravidelně čistit a nabíjet. Péče o karneol je poměrně jednoduchá. Jednou za dva týdny třeba kámen podržet pár minut pod vlažnou tekoucí vodou. Následně se karneol osuší jemným hadříkem.

Na jeho nabíjení se doporučuje využít sluneční světlo. Kámen se jednoduše umístí na několik hodin na slunné místo a následně je připraven k použití.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Masážní kameny

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím