Jaspis žlutý - kámen

Cena: 62 Kč
Znamení Panna, Vodnář, Ryby
Čakra kořenová
Barva žlutohnědá
Cena je za 1 kus
Minerál Jaspis
Velikost 25-40 mm (XL)
Dostupnost: vyprodáno

Jaspis je mnohé století uznávaný pro své magické a mystické vlastnosti. Již ve starověkém Egyptě se věřilo, že jaspis zvyšuje sexuální energii. Mnoho mužů ho nosilo kolem krku jako amulet, právě pro zmíněnou sílu.

Jaspis se také vzpomíná v Bibli. Podle Bible byl jaspis kamenem, který seslal lidem Bůh a stal se základním kamenem Nového Jeruzaléma.

Jaspis se skládá převážně z křemene a vyskytuje se v mnoha různých barvách.

Žlutý jaspis je poměrně rozšířeným druhem jaspisu a má různé odstíny žluté barvy. Ukrývá v sobě mnoho pozitivních účinků na duši i tělo.

Účinky na duši

Jaspis je kámen ochrany, který také dokáže harmonizovat energii těla a ducha. Právě žlutý jaspis se považuje za jeden z nejsilnějších ochranných kamenů vůbec.

Žlutý jaspis chrání před všemi negativními vlivy z okolí. Stejně dokáže zabránit škodlivému vlivu znečištění ovzduší a elektromagnetic­kého smogu.

Žlutý jaspis přináší člověku vnitřní klid. Zklidňuje nervový systém a všechny emoce, které člověk prožívá.

Žlutý jaspis má také výjimečnou schopnost, pomocí které dokáže napravit všechny nepravosti, které se člověku udály. Stejně se věří, že očišťuje mysl a pomáhá člověku kráčet směrem vpřed, aniž se ohlížel ve svém životě zpět.

Dodává sílu rozvíjet vlastní osobnost a kráčet životem s střízlivým pohledem na svět. Pomáhá také při rozhodování se a to zejména v tom smyslu, že dovoluje člověku rozhodnout se podle sebe a ne na základě nátlaku z okolí.

Účinky na tělo

Jaspis se obecně považuje za kámen, který velmi účinně bojuje s nadměrnou únavou. Vhodný je proto pro lidi, kteří jsou neustále pod velkým fyzickým a psychickým stresem, který je vyčerpává. Stejně tímto způsobem pomůže i lidem, kteří dlouhodobě bojují s nějakou chorobou.

Žlutý jaspis pomáhá i při poruchách žaludku a to zejména při zvýšené tvorbě žaludeční kyseliny, s čímž následně souvisí tvorba vředů a žaludeční reflux.

V rámci trávicího traktu ho využijí i všichni ti, kteří mají problém s nadměrnou tvorbou plynů as křečemi.

Žlutý jaspis také pomáhá hojit tkáně, čímž snižuje čas potřebný k hojení úrazových a operačních ran.

Čištění a nabíjení

Každý jaspis třeba pravidelně čistit a nabíjet. O žlutý jaspis se dokáže postarat skutečně každý, protože péče o ně není vůbec náročná. Stačí ho každých pár týdnů umýt pod proudem vlažné vody a následně osušit. Takto se žlutý jaspis zbaví veškeré špatné energie.

Následně se doporučuje jaspis nabít na přímém slunečním světle, na kterém se ponechá několik hodin.


Kam dál?

Kamene a výrobky pre znamenie - Panna, Vodnář, Ryby
Kamene a výrobky z minerálu - Jaspis
Další produkty z kategorie - Tromlované kameny

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím