Hematit - kámen

Cena: 62 Kč
Znamení Beran, Rak
Čakra kořenová
Barva šedá
Cena je za 1 kus
Minerál Hematit
Velikost cca 25-35 mm
Dostupnost: vyprodáno

Hematit je kámen, který má dva charakteristické znaky. Ty ho vyčleňují od ostatních léčivých kamenů. První speciální vlastností je fakt, že obsahuje obrovské množství železa. Zadruhé jde o minerál, který dokáže znásobit účinky jiných polodrahokamů. Hematit je kámen černé barvy, který po opracování připomíná svým leskem kov.

Účinky na duši

Hematit si vysloužil název „kámen mysli“. Je to minerál, který stimuluje koncentraci a posiluje paměť. Pomáhá obecně při myšlení, zejména při logickém uvažování a matematických úkonech. Stejně dodává organizaci myšlenkám a pomáhá určit cíl, ke kterému by se měl člověk přiblížit.

Hematit dodává člověku odvahu, sílu, vytrvalost a sebevědomí, které mu pomáhají dosáhnout všechno co si zamane. Věří se, že kolem lidí, kteří ho nosí, vytváří ochrannou zónu. Chrání před negativními vlivy okolí, které na člověka dopadají každou jednu sekundu.

Harmonizuje také spojení mezi tělem, duší a myslí. Posiluje spojení člověka se zemí, čímž dodává pocit bezpečí. Síla hematitu se dá využít i při odvykání kouření, alkoholu nebo v boji s nadměrným příjmem potravy.

Účinky na tělo

Hematit je minerál, který je vhodný zejména všem lidem s poruchami krve a krevního oběhu. Pomáhá při poruchách cirkulace krve, u anémií, či při křečových žilách. Uleví i při problémech s žilní trombózou nebo při skrytém krvácení.

Stejně stimuluje vstřebávání železa a jeho využití při tvorbě nových červených krvinek. Krev a oběhový systém však nejsou jediné části těla, na které hematit působí příznivě. Regeneruje tkáně a tím pomáhá hojit různé poranění, zejména zlomeniny kostí, pořezání a modřiny.

Také podporuje správnou funkci ledvin a dodává zdravý vzhled pleti. Bojuje také s úzkostí a záchvaty strachu. Zmírňuje křeče v dolních končetinách. Pomáhá regenerovat celé tělo po velkých operačních zákrocích a anestezii. Hematit také účinně bojuje proti nespavosti.

Čištění a nabíjení

Hematit vyžaduje pravidelnou očistu. Nejlepší způsob je, položit ho na několik hodin na pár průzračných krystalů. Při takovém čištění se hematit současně nabije.

Název hematitu pochází z řeckého slova pro krev. I když je jeho barva černá, po rozdrcení může být prach červený, podle čeho vznikl i název.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Tromlované kameny

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím