Éterický olej - santal

Cena: 97 Kč
Obsah 10 ml
Dostupnost: skladem

Esenciální olej ze santalu se získává destilací rostliny, která se odborně nazývá Santalum album. Vůně oleje je dřevitá a má žlutou, až zlatavou barvu. Použít jej můžete ve vonných lampách, masážních olejích, krémech, lázních nebo v kloktadlech.

Nervový systém

Santalový esenciální olej má uklidňující účinek na nervový systém a přináší mysli celkový klid. Snižuje stres, potlačuje úzkost a zmírňuje pocity deprese. Olej také stimuluje paměť, čímž zlepšuje schopnost učit se.

Oběhový systém

Esenciální olej ze santalu dokáže snížit vysoký krevní tlak, což dnes ocení skutečně mnoho lidí, kteří se na vysoký krevní tlak léčí.

Trávicí systém

Výtažky ze santalu stahují dásně, čímž omezují jejich krvácení a zmírňují projevy paradentózy. Olej také bojuje proti křečím žaludku a střev. Snižuje i nadměrnou produkci střevních plynů a větry.

Dýchací systém

Santal pomáhá při bolestech v krku, zánětech hrtanu i zánětech průdušek. Snižuje otok sliznice dýchacího systému a zmírňuje suchý kašel. Brání rozvoji astmatických křečí. Pokud se v dýchacích cestách při infekcích hromadí hleny, usnadňuje jejich vykašlávání.

Močový systém

Esenciální olej ze santalu pomáhá při zánětech a infekcích močového měchýře. Snižuje otok sliznic močových cest. Podporuje také tvorbu moči a odstraňuje z těla nepotřebnou vodu i škodlivé látky.

Pohybový systém

Výtažky ze santalu pomáhají zmírnit křeče svalů.

Pohlavní systém

Santalový esenciální olej zvyšuje chuť na sexuální styk. Pomáhá také při impotenci. Zmírňuje i menstruační křeče.

Imunitní systém

Účinné látky v esenciálního oleji ze santalu snižují zánět. Působí také proti mnoha bakteriím a virům, čímž zvyšují odolnost organismu.

Kůže

Esenciální olej ze santalu zvlhčuje kůži, čímž ji udržuje pružnou a zdravou. Zmírňuje popraskání kůže a strie. Účinný je také při suchém ekzému. Zpomaluje vznik vrásek. Snižuje svědění kůže a léčí kožní záněty a infekce. Pomáhá zesvětlit jizvy. Působí také jako přirozený deodorant.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Éterické oleje

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím