Éterický olej - Medovka

Cena: 62 Kč
Obsah 10 ml
Dostupnost: skladem

Esenciální olej z meduňky pochází z rostliny, která se odborně nazývá Melissa officinalis. Olej se připravuje destilací a má sladkou, ovšem svěží citrusovou, až bylinnou vůni. Olej je mírně žluté barvy a kromě vonných lamp se používá také v krémech, masážních olejích a lázních.

Nervový systém

Éterický olej z meduňky snižuje depresi a dodává pozitivní náladu. Odstraňuje úzkost, stres a napětí. Rovněž bojuje se strachem. Meduňka navozuje spánek a tím bojuje s nespavostí. Snižuje také bolest hlavy a migrénu.

Oběhový systém

Meduňka má prokázané účinky na oběhový systém. Snižuje vysoký krevní tlak. Posiluje také krevní oběh a srdce. V případě, že člověka trápí nadměrně rychlé bušení srdce, také může využít léčivé účinky meduňky.

Trávicí systém

Meduňkový esenciální olej obecně pomáhá při nedostatečném nebo porušeném trávení. Upravuje funkci trávicího systému, čímž zlepšuje vstřebávání důležitých živin. Olej také odstraňuje nevolnost a potlačuje zvracení. Ulevuje od křečí žaludku a střev. Snižuje plynatost.

Dýchací systém

V případě dýchacího systému se meduňka používá zejména při poruchách dýchání, které vznikají zúžením dýchacích cest. Proto je olej vhodný při astmatu nebo zánětu průdušek. Potlačuje také kašel.

Pohybový systém

Výtažky z meduňky pomáhají zmírňovat křeče svalů.

Pohlavní systém

Esenciální olej z meduňky působí příznivě na ženský pohlavní systém. Harmonizuje celý menstruační cyklus. Meduňka dokáže také zmírnit nepříjemné projevy menopauzy.

Imunitní systém

Meduňkový esenciální olej působí proti bakteriím, čímž chrání před mnoha infekcemi. Snižuje také horečku.

Kůže

Esenciální olej z meduňky obsahuje látky, které zvyšují pocení a tím očišťují tělo od mnoha škodlivých látek. Pomáhá také při ekzémech a oparu. Působí také jako repelent.

Balení obsahuje 10 ml - 100% čistého éterického oleje.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Éterické oleje

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím