Éterický olej – Máta

Cena: 62 Kč
Obsah 10 ml
Dostupnost: skladem

Esenciální olej z máty pochází z rostliny Mentha piperita. Má svěží a ostrou vůni. Olej se získává destilací celé rostliny a je průsvitný s mírným nádechem do žluta. Nejčastěji se používá ve vonných lampách. Stejně se však dá využít i v krémech, ústních vodách nebo olejích do koupele.

Nervový systém

Mátový esenciální olej účinně odstraňuje mentální únavu a stres. Zvyšuje také pozornost a schopnost soustředit se. Podporuje paměť a učení. Dodává pozitivní nadhled a snižuje pocity deprese. Stejně ulevuje od bolesti hlavy a migrény.

Oběhový systém

Esenciální olej z máty obecně zlepšuje prokrvení orgánů a tím i jejich funkci.

Trávicí systém

Výtažky z máty stimulují funkci žlučníku a zvyšují vyplavování žluči. Takovým způsobem pomáhají při problémech s trávením těžkého, nejčastěji mastného, ​​jídla. Snižuje také nevolnost a nadměrnou plynatost. Ulevuje od křečí trávicího traktu, které způsobují bolesti břicha.

Dýchací systém

Esenciální olej z máty obecně posiluje dýchací systém. Vedle toho je velmi vhodný při léčbě zánětů a to zejména při zánětech plic, průdušek a nosních dutin. Pomáhá vykašlat nahromaděné hleny a stejně účinně odstraňuje suchý kašel. Pozitivní účinky má i při léčbě astmatu.

Pohybový systém

Mátový esenciální olej se doporučuje každému, kdo trpí bolestí kloubů a svalů, protože olej dokáže tyto bolesti potlačit.

Pohlavní systém

Výtažky z máty zmírňují bolesti při menstruaci.

Imunitní systém

Máta účinkuje proti zánětu a snižuje také horečku. Olej je proto vhodný při všech infekcích.

Kůže

Esenciální olej z máty má mě kůži chladivé a uklidňující účinky. Vhodný je proto při popáleninách a při sluncem spálené kůži. Stejně zmírňuje zarudnutí a svědění při různých zánětech a infekcích kůže. Snižuje také mastnotu kůže a výskyt akné. Pleť celkově oživuje.

Balení obsahuje 10 ml - 100% čistého éterického oleje.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Éterické oleje

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím