Éterický olej - Mandarinka

Cena: 78 Kč
Obsah 10 ml
Dostupnost: skladem

Odborný název pro mandarinku zní Citrus reticulata. Esenciální olej z tohoto ovoce se získává ze slupek čerstvých plodů. Olej je zeleno žlutý a jeho vůně je svěží, citrusová a sladká. Používá se nejčastěji ve vonných lampách, lázních, krémech a masážních olejích.

Nervový systém

Mandarinkový esenciální olej má utišující účinky. To znamená, že dokáže zmírnit hněv, strach, nepřiměřené reakce a přináší klid lidské mysli. Zlepšuje náladu a pomáhá člověku překonat období smutku. Utiší také hyperaktivní děti. Jeho sílu ocení i lidé, kteří mají problém usnout.

Oběhový systém

Výtažky z mandarinky obecně posilují funkci oběhového systému. Zlepšují zásobení orgánů, čímž zvyšují jejich funkci. Olej také podporuje tvorbu bílých krvinek, které jsou nezbytné pro správnou funkci imunitního systému. V neposlední řadě je třeba zmínit, že olej z mandarinky čistí krev.

Trávicí systém

Esenciální olej z mandarinky posiluje celý trávicí systém. Pomáhá při nadměrné plynatosti, zácpě i průjmech. Odstraňuje křeče žaludku a střev. Pozitivně působí také při různých žaludečních onemocněních, zejména při zvýšené produkcí žaludeční kyseliny a při vředech.

Dýchací systém

Mandarinkový esenciální olej je vhodný při všech problémech dýchání, které jsou způsobeny křečemi. Uleví při záchvatech astmatu a při silných zánětech průdušek.

Močový systém

Esenciální olej z mandarinky odstraňuje z těla nadbytečnou vody tím, že zvyšuje tvorbu moči.

Imunitní systém

Mandarinkový esenciální olej je antiseptický. To znamená, že brání vzniku infekcí a to zejména v případě kožních ran. Snižuje zánět a také horečku. Pozitivně působí i při alergiích, které jsou způsobeny nedostatečnou reakcí imunitního systému.

Kůže

Esenciální olej z mandarinky udržuje v kůži správné množství vody, čímž bojuje proti popraskané a suché pokožce. Stejně odstraňuje z kůže nadbytečnou mastnotu. Odstraňuje také lupy a zachovává zdravé vlasy.

Balení obsahuje 10 ml - 100% čistého éterického oleje.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Éterické oleje

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím