Éterický olej - Litsea

Cena: 62 Kč
Obsah 10 ml
Dostupnost: skladem

Litsea cubeba je rostlina, ze které se esenciální olej získává destilací čerstvých plodů. Olej je žluté barvy. Má citrusovou vůni, ve které cítit také kořenité tóny. Používá se ve vonných lampách, krémech, masážních olejích a lázních.

Nervový systém

Esenciální olej z litsey působí povzbudivě na celý nervový systém. Pozvedá náladu a proto je vhodný v případech, kdy se člověk cítí přetížen a má smutnou náladu. Stejně dokáže odbourat nervozitu, stres a úzkost. Pomoci dokáže i při bolesti hlavy a při nespavosti.

Oběhový systém

Litseový esenciální olej má pozitivní vliv na krevní tlak. Účinně snižuje vysoký krevní tlak, který v dnešní době trápí mnoho lidí. V poslední době se také prokázalo, že litsea pozitivně ovlivňuje srdeční arytmie, tedy nepravidelný srdeční rytmus.

Trávicí systém

Litsea obecně harmonizuje funkci trávicího traktu a zlepšuje trávení. Odstraňuje také nadměrnou plynatost.

Dýchací systém

Výtažky z litsey pomáhají při různých infekcích dýchacích cest. Vhodné jsou při rýmě, či chřipce. Olej uleví také při kašli. Jeho pravidelné používání dodává dýchacímu systému sílu a odolnost. Lidem s astmatem může olej pomoci při záchvatu, neboť litsea působí proti křečím a zvětšuje průchodnost dýchacích cest.

Pohybový systém

Litseový esenciální olej pomáhá zmírnit bolest zad a to zejména v oblasti bederní páteře.

Imunitní systém

Esenciální olej z litsey podporuje funkci imunitního systému. Účinně ničí bakterie, viry i houby, čímž chrání člověka před nemocemi. Snižuje zánět i horečku.

Kůže

Litsea dokáže stahovat kůži a proto je vhodná pro lidi, kteří mají mastnou pleť nebo je trápí akné. Olej z této rostliny pomáhá snižovat pocení. Zkracuje také hojení kožních ran a plísňových infekcí. Využít se dá také jako repelent.

Balení obsahuje 10 ml - 100% čistého éterického oleje.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Éterické oleje

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím