Éterický olej - levandule

Cena: 70 Kč
Obsah 10 ml
Dostupnost: skladem

Éterický olej z levandule pochází z rostliny, která se odborně nazývá Lavandula angustifolia. Získává se destilací kvetoucí rostliny a má sladkou, svěží, květinovou vůni, ve které mohou být stopy citrusových tónů. Olej je čirý nebo mírně žlutý. Nejčastěji se používá ve vonných lampách, lázních, masážních olejích, krémech nebo se nanáší na vatové tyčince přímo na kůži.

Nervový systém

Levandulový esenciální olej dokáže uklidnit celý nervový systém člověka. Snižuje únavu a zvyšuje mentální aktivitu. Bojuje také proti depresi a úzkosti. Olej snižuje bolest hlavy a pomůže také při záchvatech migrény. Vhodný je také pro lidi, kteří trpí závratěmi. Dokáže navodit spánek, čímž potlačuje nespavost.

Oběhový systém

Esenciální olej z levandule celkově zlepšuje krevní oběh, čímž zvyšuje aktivitu všech důležitých orgánů těla. Snižuje také vysoký krevní tlak.

Trávicí systém

Levandule stimuluje tvorbu žaludečních šťáv a žluče. Olej zmírňuje křeče a odstraňuje bolest břicha. Pomáhá při zvracení a průjmech. Stejně snižuje tvorbu střevních plynů a zlepšuje průběh mnoha problémů tlustého střeva.

Dýchací systém

Výtažky z levandule snižují otok sliznic, což pomůže zejména při ucpaném nosu a bolestivém hrdle. Zmírňují také průběh chřipky, rýmy a zánětů mandlí, hrtanu, či průdušek. Levandule je vhodná i při léčbě astmatu.

Močový systém

Esenciální olej z levandule je vhodný k léčbě zánětů močového měchýře. Zvyšuje také produkci moči v ledvinách, čímž odstraňuje z těla mnoho nadbytečné vody a v ní rozpuštěné toxické látky.

Pohybový systém

Léčivé látky z levandule zmírňují křeče svalů. Pomohou také při revmatismu a vyvrtnutých kloubech. Stejně snižují bolesti zad a to zejména v bederní oblasti.

Pohlavní systém

Levandulový esenciální olej snižuje nepříjemné pocity při menstruaci. Stejně dokáže zmírnit bolesti při porodu.

Imunitní systém

Levandule působí proti bakteriím a virům, čímž chrání tělo před infekcemi. Snižuje zánět a pomáhá také při alergiích.

Kůže

Esenciální olej z levandule zlepšuje hojení odřenin, popálenin, poštípání hmyzem a říznutí. Zpomaluje tvorbu vrásek a odstraňuje strie. Vhodný je také pro léčbu akné a kožního ekzému. Snižuje mastnotu pleti.

Balení obsahuje 10 ml - 100% čistého éterického oleje.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Éterické oleje

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím