Éterický olej - Eukalyptus

Cena: 62 Kč
Obsah 10 ml
Dostupnost: skladem

Esenciální olej z eukalyptu se získává z listů této rostliny. Má ostrou, čistou a svěží vůni. Jeho barva je mírně žlutá a využijete ho ve vonných lampách, masážních olejích, lázních, nebo jej můžete natřít přímo na kůži.

Nervový systém

Esenciální olej z eukalyptu odstraňuje psychickou únavu a vyčerpání. Účinně zvyšuje koncentraci. Odstraní také bolest hlavy a migrénu.

Oběhový systém

Výtažky z eukalyptu zlepšují oběh krve a tím zvyšují výživu orgánů. Proto jsou vhodné pro každého, kdo bývá často unavený nebo mívá studené ruce a nohy.

Trávicí systém

Látky v esenciálního oleji z eukalyptu snižují otok sliznic a křeče trávicího traktu. Olej má také hojivé účinky na zuby. Zabraňuje vzniku kazů a odstraňuje zubní plak. Zmírňuje také zánět dásní. Stejně se ví, že esenciální olej z eukalyptu dokáže zbavit tělo střevních parazitů.

Dýchací systém

I v případě dýchacího systému má esenciální olej z eukalyptu mnoho pozitivních účinků. Bojuje proti otokům sliznic. Proto pomůže při ucpaném nosu, ať už při rýmě nebo alergiích. Zmírňuje také jiné projevy rýmy, například tekoucí nos. Pomáhá uvolňovat hleny a vykašlat jejich. Hojení zánětů a vedlejších nosních dutin je s eukalyptem také lehčí.

Močový systém

Esenciální olej z eukalyptu podporuje tvorbu moči a zbavuje tak tělo nadbytečné vody.

Pohybový systém

Pokud člověka trápí bolest svalů, kloubů nebo páteře, může také využít pomoc esenciálního oleje z eukalyptu.

Endokrinní systém

Eukalyptový esenciální olej snižuje hladinu cukru v krvi, což pozitivně ovlivní zejména lidí s cukrovkou.

Imunitní systém

Esenciální olej z eukalyptu působí proti různým bakteriím, virům a houbám. Obecně stimuluje funkci imunitního systému a tím zvyšuje odolnost organismu. Zmírňuje také zánět a snižuje horečku.

Kůže

Eukalyptový esenciální olej má mnoho hojivých účinků na kůži. Pomáhá léčit všechny poranění kůže a poštípání hmyzem. Vhodný je i při popáleninách, puchýřích a oparu. Eukalyptus také působí proti nadměrnému pocení.

Balení obsahuje 10 ml - 100% čistého éterického oleje.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Éterické oleje

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím