Éterický olej - Citronela

Cena: 62 Kč
Obsah 10 ml
Dostupnost: skladem

Citronella se odborně nazývá Cymbopogon nardus. Její esenciální olej se získává destilací listů. Olej je průzračný a má mírně sladkou, ovocnou, citrusovou vůni. Nejčastěji se používá ve vonných lampách a krémech.

Nervový systém

Esenciální olej z citronely dodává pozitivní náladu a používá se jako antidepresivum. Čistí také mysl a pomáhá bojovat s dlouhodobou únavou. Celkově posiluje psychické zdraví člověka. Olej stejně zmírňuje bolest hlavy a migrénu.

Trávicí systém

Citronela velmi účinně bojuje s nevolností, ať už tou, kterou způsobuje cestování nebo tou při poruchách trávení. Rovněž pomáhá při zánětech žaludku a střev. Brání vzniku střevních křečí. Olej také dokáže zbavit tělo střevních parazitů.

Močový systém

Výtažky z citronely zvyšují tvorbu moči a zbavují tak tělo nadbytečné vody.

Imunitní systém

Citronelový esenciální olej obecně posiluje funkci celého imunitního systému. Je velmi vhodný při mírných infekcích, jakými jsou rýma nebo chřipka. Působí také proti bakteriím. Snižuje zánět a teplotu.

Kůže

Léčivé účinky Citronelový oleje se projeví i na kůži. Citronela pomáhá při mastné pleti a léčí akné. Stejně účinně snižuje mastnotu vlasů. Olej z citronely je vhodný i pro lidi, kteří se nadměrně potí. Prokázáno je také, že citronela léčí i plísňová onemocnění kůže. Rovněž se dá použít jako repelent.

Balení obsahuje 10 ml - 100% čistého éterického oleje.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Éterické oleje

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím