Éterický olej - Citrón

Cena: 62 Kč
Obsah 10 ml
Dostupnost: skladem

Esenciální olej z citronu se získává ze slupky plodů Citrus limonum. Vůně toho oleje je svěží a ostrá. Celkově naplňuje prostor pozitivní energií. Olej je žluté barvy a nejčastěji se používá ve vonných lampách, masážních olejích, lázních a krémech.

Nervový systém

Esenciální olej z citronu zmírňuje projevy stresu, úzkosti, nadměrné únavy a vyčerpání. Odstraňuje napětí a nervozitu. Zvyšuje také koncentraci a pozornost a proto se často používá na pracovištích. Stejně se ví, že zklidňuje a navozuje příjemný spánek, čímž zmírňuje nespavost. Citrónový esenciální olej dokáže také zmírnit bolest hlavy a migrénu.

Oběhový systém

Výtažky z citronu podporují tvorbu bílých a červených krvinek, které jsou nezbytné pro imunitu a výživu orgánů. Olej zmírňuje také projevy křečových žil. Použít se dá i při opakovaných krvácení z nosu. Stejně snižuje krevní tlak.

Trávicí systém

Účinné látky z citronu, které se nacházejí v esenciálního oleji, pomáhají při různých onemocněních trávicího traktu. Velmi vhodné jsou při problémech žaludku, zejména při zvýšené kyselosti a při křečích. Upravují také celkové trávení, čímž zlepšují vstřebávání živin. Ví se také, že citronový olej dokáže zbavit tělo střevních parazitů a zmírní i nadýmání.

Dýchací systém

Léčivé účinky citronového esenciálního oleje ocení všichni, kteří trpí astmatem. Olej také dokáže pomoci při zánětech hrdla a průdušek.

Pohybový systém

Esenciální olej z citronu zlepšuje obtíže při dně, revmatu i artritidě, čímž zajišťuje snadnější pohyb každému, kdo těmito onemocněními trpí.

Imunitní systém

Každý člověk ví, že výtažky z citronu stimulují imunitní systém. Působí proti různým infekcím, které způsobují bakterie, viry, či houby. Olej také snižuje vysokou horečku a zkracuje trvání nemoci.

Kůže

I v případě kůže má esenciální olej z citronu mnoho léčivých účinků. Zbavuje pleť mastnoty a akné. Pomáhá při různých zánětech kůže, oparu a při poštípání hmyzem. Pleť je po použití esenciálního oleje hladší a zdravější. Esenciální olej se dá použít i při bradavicích. Kromě kůže posilují výtažky z citronu také vlasy.

Balení obsahuje 10 ml - 100% čistého éterického oleje.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Éterické oleje

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím