Éterický olej - Borovice

Cena: 62 Kč
Obsah 10 ml
Dostupnost: skladem

Esenciální olej z borovice (Pinus sylvestris) přinese vůni lesa všude tam, kde se ho rozhodnete použít. Je světle žluté a kromě vonných lamp se často používá i jako přísada do koupele.

Nervový systém

Esenciální olej z borovice působí celkově povzbudit na nervový systém. Snižuje dlouhodobou únavu a vyčerpání. Stejně bojuje proti stresu a úzkosti. Pozvedá náladu, čímž dodává člověku optimismus a chuť do života. Zmírňuje bolest. Zvyšuje také schopnost soustředit se a podporuje paměť, což ocení zejména studenti.

Oběhový systém

Borový esenciální olej čistí krev a stimuluje oběh krve v těle.

Trávicí systém

Látky v esenciálního oleji z borovice mají mnoho pozitivních účinků na trávicí systém. Čistí střeva, čímž zabezpečují kvalitnější příjem živin. Olej pomáhá také při otravách jídlem. Zmírňuje záněty žlučníku a omezuje vznik žlučových kamenů.

Dýchací systém

Lidé se zánětem dýchacích cest se také mohou spolehnout na esenciální olej z borovice. Účinný je při zánětech hrtanu, průdušek, nosních dutin či hrdla. Uleví i od příznaků rýmy a chřipky. Usnadňuje vykašlávání a zároveň bojuje proti kašli a to nejen při nemoci, ale také v případě kašli kuřáků. Zmírňuje také projevy astmatu.

Močový systém

Esenciální olej z borovice je velmi účinný při zánětech močového měchýře a močových cest. Zlepšuje onemocnění prostaty a stejně čistí ledviny. Zvyšuje také tvorbu moči, čímž očišťuje organismus od toxických látek.

Pohybový systém

Z obtíží pohybového systému dokáže výtažek z borovice pomoci zejména při bolestech kloubů a svalů.

Endokrinní systém

Borový esenciální olej stimuluje tvorbu hormonů nadledvinky. Nadledvinky produkují několik hormonů, které jsou nezbytné pro správný metabolismus, funkci ledvin a pohlavního systému a také pro správnou reakci organismu na stres.

Imunitní systém

Esenciální olej z borovice ničí bakterie, které jsou příčinou mnoha infekcí. Stejně podporuje hojení po zraněních, operacích a nemocech.

Kůže

Výtažek z borovice pomáhá při různých onemocněních kůže. Je vhodný při vyrážkách, ekzémech nebo při suché kůži. Jeho sílu ocení i lidé s psoriázou (lupénkou), zda všichni ti, kteří se nadměrně potí. Esenciální olej z borovice urychluje také hojení kožních poranění.

Balení obsahuje 10 ml - 100% čistého éterického oleje.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Éterické oleje

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím