Esenciální olej - Hřebíček

Cena: 62 Kč
Obsah 10 ml
Dostupnost: skladem

Esenciální olej z hřebíčku pochází z rostliny zvané Syzygium aromaticum. Má zlato hnědou barvu a dřevnatou, kořeněnou vůni. Používá se ve vonných lampách, masážních olejích, krémech a ústních vodách.

Nervový systém

Hřebíčkový éterický olej bojuje s nadměrnou únavou a vyčerpáním. Odbourává také úzkost a strach. Stimuluje náladu a proto je považován za přírodně antidepresivum. Navozuje spánek, čímž pomáhá při nespavosti. Olej stejně snižuje bolest.

Oběhový systém

Hřebíček zlepšují oběh krve, čímž zvyšují dodávku živin a kyslíku do tkání. Stejným způsobem si umí poradit i se studenými končetinami. Hřebíčkový esenciální olej také čistí krev.

Trávicí systém

Esenciální olej z hřebíčku odstraňuje zápach z úst a pomáhá také při bolestech zubů a dásní. Stejně zmírňuje nevolnost a to jak při chorobách jako při cestování. Zastavuje zvracení a škytavka. Uleví také od plynatosti a průjmů. Jeho účinky ocení také lidé, kteří trpí křečemi trávicího systému a všichni ti, kteří mají obecné problémy s trávením.

Dýchací systém

Výtažky z hřebíčku účinně pomáhají při různých zánětech dýchacího systému, jakými jsou například záněty vedlejších nosních dutin, hrdla nebo průdušek. Pomáhá také vykašlat nahromaděné hleny. Pozitivní účinky má i při léčbě tuberkulózy a astmatu.

Pohybový systém

Esenciální olej z hřebíčku zmírňuje zejména bolesti kloubů. Jeho sílu ocení každý, kdo trpí artritidou nebo revma. Pomůže také při vytčené kotnících.

Imunitní systém

Účinně látky v Hřebíčková esenciálního oleji bojují proti bakteriím, virům a plísním, čímž zvyšují obranyschopnost organismu.

Kůže

Hřebíčkový esenciální olej pomáhá odstranit akné. Hojí také různá poranění, popáleniny a odřeniny kůže. Vhodný je i při kožních plísních. Použít se také dá jako repelent.

Balení obsahuje 10 ml - 100% čistého éterického oleje.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Éterické oleje

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím