Citrín - kámen

Cena: 67 Kč
Čakra pupka, solar-plexus
Barva žlutá
Cena je za 1 kus
Minerál Citrín
Znamení Býk, Blíženci, Lev, Vodnář
Velikost cca 25-35 mm (XL)
Dostupnost: vyprodáno

Citrín je krystal žlutých odstínů, kterému barvu dodává železo nacházející se v jeho struktuře. Název citrín pochází z francouzského slova „citrin“, což v překladu znamená citron. Když je citrín vystaven rentgenovému záření nebo dlouhodobému teplu, mění svou žlutou barvu na hnědou.

V minulosti se věřilo, že citrín dokáže ochránit před hadím jedem a před všemi negativními myšlenkami. Stejně se jím kdysi léčili během dlouhých zim a období dešťů lidé s depresivní náladou.

Účinky na duši

Citrín se dlouhá léta spojuje s bohatstvím a právem se mu říká i kámen úspěchu. Přitahuje peníze, prosperitu, úspěch a zaručuje blahobyt. Proto je vhodný pro každého, kdo začíná s podnikáním. V obchodech se může umístit do registrační pokladny, čímž přitáhne peníze.

Citrín však nepomáhá peníze jen získat. Stejně je dokáže při člověku i udržet. Na druhé straně brání přeměně člověka na nenasytnou osobu, která nikdy nemá dost a pomáhá člověku si peníze vážit.

Citrín podporuje kreativitu a dodává motivaci. Stimuluje rozumové funkce a posiluje intelekt. Zvyšuje také sebevědomí, sebedůvěru a dodává pocit bezpečí. Pomáhá člověku soustředit se a stejně očišťuje mysl od negativních a zavádějících myšlenek.

Na druhé straně rozvíjí nové a produktivní myšlenky, které se v člověku zrodily. Dovoluje člověku projevit jeho schopnosti a použít je správným směrem, čímž pomáhá dosáhnout nejen finanční, ale i duchovní bohatství. Dodává radost, potěšení a nadšení. Pomáhá dívat na věci s nadhledem a optimismem, čímž zlepšuje náladu.

Citrín je velmi účinný i při emocionálních výkyvech. Harmonizuje všechny emoce, které člověk prožívá. Rovněž pomáhá člověku pochopit to, co cítí a vyrovnat se s tím. Využijí ho i všichni ti, kteří procházejí životními změnami a mají potíže se s nimi vyrovnat.

Citrín dokáže také pomoci při rodinných a vztahových problémech. Lidé, kteří veřejně vystupují, by ho měli nosit neustále v kapse. Dodá jim odvahu.

Citrín negativní energii nepohlcuje, ale ji transformuje na jiné formy energie. Právě proto je jedním z mála kamenů, které netřeba čistit a nabíjet.

Účinky na tělo

Citrín je velmi účinný v boji s poruchami zažívacího traktu. Pomáhá při poruchách trávení, zácpě a při žaludečním refluxu. Čistí slezinu, játra a slinivku a tím celkově očišťuje organismus od škodlivých látek a odpadů metabolismu. Zlepšuje funkci metabolismu a stejně pomáhá posílit imunitu.

Citrín je vhodný i pro lidi s onemocněním diabetes mellitus, protože pomáhá bojovat se zvýšenou hladinou cukru v krvi. Jeho sílu ocení i ti, které trápí záněty močového měchýře a ledvin.

Citrín pomáhá i při alergiích a astmatu. Harmonizuje funkci štítné žlázy a zlepšuje průběh očních onemocnění. Účinný je i při nedostatečném prokrvení končetin a při anémiích.

Čištění a nabíjení

Citrín je jedním z mála kamenů, které nepohlcují negativní energii. To znamená, že ho v zásadě netřeba čistit, ani nabíjet. Jednou za čas se však může citrín jemně promýt ve vlažné vodě a vysušit měkkým hadříkem.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Tromlované kameny

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím