Chryzokol - kámen

Cena: 189 Kč
Znamení Střelec, Vodnář, Býk, Blíženci, Váhy
Čakra srdeční, čelní
Barva zelená, modrá
Cena je za 1 kus
Velikost cca 30-35 mm
Dostupnost: vyprodáno

Chryzokol patří ke kamenům tyrkysově-zelených odstínů. Jeho sílu znali již ve starověkém Egyptě. Právě Egypťané ho považovali za „kámen moudrých“, protože lidé, kteří ho nosili, obyčejně sršely novými a moudrými nápady.

Egypťané stejně věřili, že chryzokol je dokáže ochránit před psychickým poškozením. Legenda také říká, že dokázal zmírnit a uklidnit násilných lidí. I samotná Kleopatra je mnohokrát zobrazena ozdobena šperkem s tímto kamenem.

Ve starověkém Řecku byl chryzokol poprvé použit pro pájení zlata. Právě z tohoto procesu pochází i jeho název. „Chrysos“ znamená v překladu zlato, a „Kolla“ slepit.

Účinky na duši

Chryzokol přináší pocity klidu a míru do života každého, kdo ho nosí. Nabíjí pozitivní energií a čistí duši. Velmi účinně snižuje pocity viny a stejně hojí zlomené srdce.

Čistí podvědomí od hněvu, strachu a napětí. Pocity hněvu se dokáže naučit člověk s tímto kamenem efektivně zvládat. Rovněž pomáhá pocity hněvu, strachu, vášně a nadšení správně vyjádřit. Dokáže člověka přesvědčit, aby odpustil každému, kdo mu ublížil.

Eliminuje podrážděnost a nervozitu. Na druhé straně probouzí v člověku pocity tolerance, klidu, naděje a upřímnosti. Dává vyniknout skutečným citem a odstraňuje účinky těch nepravých.

Ukazuje člověku jak jednoduše se dá radovat iz malých věcí. Vede ho k sebepoznání a vnitřní harmonií. Člověk, který zná své nitro a schopnosti je samozřejmě stejně člověkem sebevědomím.

Chryzokol také rozšiřuje obzory a podporuje komunikaci mezi lidmi. Zvyšuje kreativitu a motivaci, čímž pomáhá dosáhnout člověku cíle, které si vytyčil. Učí také trpělivosti a zdravé intuici.

Chryzokol probouzí v člověku smysl pro spravedlnost, nestrannost a pravdomluvnost. Pomáhá také při fobie a chorobném strachu.

Účinky na tělo

Chryzokol čistí játra, ledviny i střeva. Péčí o tyto orgány účinně pomáhá detoxikovat celý organismus. Stejně regeneruje pankreas a to zejména při jeho zánětech. Velmi účinný je i při poruchách kloubů, přičemž ulevuje zejména od příznaků artritidy.

V případě pohybového aparátu pomáhá také při onemocněních kostí a při křečích i únavě svalů. Při poruchách krve dokáže také pomoci a to i při takových vážných stavech, jakými je například leukémie.

Chryzokol rovněž snižuje krevní tlak, čímž chrání celý oběhový systém. Využití má i při léčení infekcí a to zejména při infekcích hrdla. Ulevuje také při onemocněních plic, ať už jde o infekce nebo například o astma. Pomáhá regulovat hladiny některých hormonů. K takovým hormonům patří zejména hormony štítné žlázy a inzulín, čímž účinně reguluje hladiny cukru v krvi.

Chryzokol celkově zvyšuje metabolismus a pomáhá bojovat s nadváhou. Urychluje hojení popálenin a žaludečních vředů. V neposlední řadě je třeba říci, že zmírňuje projevy premenstruačního syndromu a také ulevuje při menstruačních křečích.

Čištění a nabíjení

Chryzokol se doporučuje čistit a nabíjet jednou za měsíc. Kámen se nejdříve podrží několik minut pod vlažnou tekoucí vodou. Následně se osuší jemným hadříkem tak, aby na něm nezůstala žádná vlhkost. Následné nabíjení chyzokolu je stejně nenáročné jako jeho čištění. Stačí ho na noc umístit do misky s hematitem.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Tromlované kameny

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím