Avanturín zelený - kámen

Cena: 62 Kč
Znamení Býk, Rak, Střelec
Čakra srdeční
Barva zelená
Cena je za 1 kus
Minerál Avanturín
Velikost cca 25-35 mm
Dostupnost: skladem

Avanturín je kámen, kteří mnozí lidé znají jako krystal zelený. Název avanturínu pochází z italského „a Ventura“, což se dá přeložit jako „náhodou“. Důvodem takového jména je fakt, že avanturín byl objeven náhodou, italskými výrobci skla v 18. století.

Účinky na duši

Avanturín zelený bývá označován jako „kámen štěstí a příležitosti“. Proto v mnoha případech nechybí v kapsách hráčů, kteří věří, že jim přinese štěstí ve hře.

Kromě toho, že se věří v schopnost avanturínu přinést štěstí v otázkách finančních, hodí se i všem, kteří se chystají na pracovní pohovor, případně je čeká těžký den v práci.

Práce je také místem, kde nachází široké využití. Uplatní se zejména v pracovním prostředí, které je zatíženo množstvím stresu. Jeho sílu ocení všichni ti, kteří pracují na pozicích vůdců, protože avanturín dokáže schopnosti vůdce posílit.

Avanturín dodává zdravé sebevědomí, trpělivost, snižuje tvrdohlavost a pomáhá hlouběji pochopit podstatu věcí. Rovněž pomáhá při rozhodování. S jeho pomocí se dokáže člověk rozhodovat rychle a sebevědomě, na základě svého instinktu.

Avanturín je také krystalem, který dokáže harmonizovat energie opačného pohlaví, čímž zlepšuje pracovní výkon kolektivů, v nichž pracují muži i ženy.

V neposlední řadě je třeba zmínit, že přináší člověku vnitřní klid. Tlumí hněv, strach a negativní emoce. Odbourává starosti a pomáhá hledat alternativní řešení a jiné východiska z každodenních problémů. Zklidňuje v stresujících situacích všech druhů. Navrací člověku radost, pokoj a naději. Rovněž podporuje dobrý spánek a stimuluje příjemné sny.

Účinky na tělo

Avanturín pomáhá zejména při onemocněních srdce a při snižování vysokého krevního tlaku. Navrací rovnováhu všem metabolickým funkcím člověka, čímž účinně bojuje proti vysokému cholesterolu. Stejně snižuje příliš vysokou chuť k jídlu.

V rámci hormonálního systému reguluje a upravuje funkci štítné žlázy a nadledvinek. Posiluje také imunitní systém a funkci nervového systému. Na pohybový aparát má avanturín také pozitivní vliv. Zvyšuje flexibilitu a celkový výkon svalů.

Také pomáhá při bolestech zad, zejména při bolestech v bederní oblasti. Má i protizánětlivý účinek, který se využívá hlavně při zanícených kloubech a ranách. Jeho protizánětlivé působení pomáhá iv boji s horečkou. Zmírňuje alergické projevy a to zejména v oblasti kůže. Zlepšuje zrak a pomáhá ulevit od nevolnosti.

Z dalších orgánových systémů třeba zmínit jeho pozitivní účinky na močový a dýchací systém. Při jejich onemocněních také zmírňuje projevy.

Čištění a nabíjení

Avanturín se doporučuje čistit jednou za měsíc. Kámen se umístí pod tekoucí vodu, která ho několik minut omývá. Nabíjení kamene by mělo probíhat buď na měsíčním nebo slabém slunečním světle, protože avanturín by mohl na ostrém slunci vyblednout. To je také důvod, proč se skladuje na tmavších místech, na které nedopadá přímé sluneční světlo, případně nosí pod šaty.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Tromlované kameny

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím