Ametyst - kámen

Cena: 78 Kč
Velikost 20-30 mm
Znamení Beran, Střelec, Kozoroh, Ryby
Čakra temenní
Barva fialová
Cena je za 1 kus
Minerál Ametyst
Dostupnost: skladem

Ametyst je jeden z nejmocnějších kamenů, který dokáže pozitivně ovlivnit mnoho fyzických i psychických funkcí člověka. Ametyst je kámen fialové barvy, různých odstínů, které kolísá od těch nejtmavších po najbledšie.

Slovo ametyst má svůj původ v řeckém slově amethusos, což v překladu znamená „neopojný“. Legenda říká, že Bakchus proměnil svou služku na kámen a na znak lítosti polil její sochu vínem. Ta změnila barvu na fialovou a tak vznikl ametyst.

Účinky na duši

Ametyst se považuje za „kámen ducha a mysli“. Má mnoho účinků na člověka na úrovni emoční, psychické i duchovní. Člověk, který nosí tento polodrahokam, se dokáže snadněji přiblížit svým emocím. Stejně posiluje i sílu vůle a pomáhá stanovit reálné cíle.

Důležitou roli hraje v duchovní očistě a při meditaci. Pomáhá odpojit mysl od starostí každodenního světa, čímž jí dovoluje proniknout do hlubších sfér meditace. Právě ametyst se považuje za kámen, který dokáže přinést nejvyšší formu meditace a klidu. Legendy říkají, že duchovně zralý člověk, může pomocí ametystu zažít i zjevení nebo vize.

Ametyst je kámen, který zvyšuje motivaci, koncentraci, pozornost a soustředění se, čímž zlepšuje schopnost učit se a zapamatovat si nové informace. Pomáhá transformovat negativní energii na pozitivní. Proto přináší vnitřní klid a vyrovnává prudké změny nálad.

Stejně odstraňuje úzkost, strach a napětí. S ametystem se člověk snadněji vyrovnává s depresí, úzkostí i hněvem. Ametyst je minerál, se kterým se člověk zbaví předsudků a následně může dospět k progresivním myšlenkám.

Sny lidí, kteří spí s ametystem pod polštářem jsou obecně živější a lucídnejšie. Takový lidé si dokáží své sny lépe zapamatovat a dokáží je i lépe pochopit.

Síla kamene se projevuje iv boji se závislostmi, zejména při závislosti na alkoholu. Proto lidé, kteří v dnešní době bojují se závislostí často využívají jeho pomoc.

Účinky na tělo

Z fyzického hlediska harmonizuje hormonální funkce a metabolismus. Detoxikuje organismus, čistí krev a posiluje imunitní systém. Působí uklidňujícím na nervový systém, pomáhá při poruchách sluchu. Usnadňuje usínání, čímž bojuje proti nespavosti.

Důležitý je rovněž v souvislosti se srdcem a krevním oběhem, protože pomáhá snižovat krevní tlak. V rámci trávicího traktu působí léčivě zejména na zuby a žaludek. Dýchací potíže a zejména onemocnění plic se také zmírňují pod vlivem ametystu.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na to, že je účinný při zraněních, otocích, které pomáhá hojit.

Čištění a nabíjení

Ametyst třeba pravidelně čistit. Na jeho očistu se nejlépe hodí vlažná teplá voda, která se nechá na kámen téct několik minut. Ametyst patří ke kamenům, které by se neměly po očištění nabíjet na přímém slunečním světle a proto se doporučuje zvolit buď měsíční svit nebo ranní, případně večerní slunce.


Kam dál?

Další produkty z kategorie - Tromlované kameny

Tento web používá cookies. Prohlížením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.s Více informací. Rozumím